info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Osteocare Original

Çmimi:999.90 L 899.91 L -10%

Suplement për kockat
30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Formulim, që synon të sigurojë sasinë e nevojshme të kalçiumit dhe vitaminës D3, për të cilën kemi nevojë.
Rekomandohet:
-për femra dhe meshkuj mbi 50 vjeç;
-gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji;
-gjatë dhe pas periudhës së menopauzës.
Vitamina D gjendet në formën e saj aktive D3 (cholecalciferol), që normalisht prodhohet gjatë ekspozimit në diell. Ajo është e nevojshme për përthithjen normale të kalçiumit.
Përmban gjithashtu kalçium, zink dhe magnez të nevojshëm për mineralizimin e kockave.
Magnezi ndihmon dhe në funksionin normal të muskujve.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa konservues.
Pa gluten.
Pa laktozë.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Ruhet në temperaturë ambjenti.
Nuk rekomandohet të përdoret tek fëmijët.

Përdorimi

Këshillohet të pihen 2 tableta në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandhet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Calcium 800 mg 100
Magnesium 300 mg 80
Zinc 10 mg 100
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 50 µg 91
Boron 0.6mg –
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units, †United States Pharmacopeia

Calcium Carbonate, Magnesium Hydroxide, Maltodextrin, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Zinc Sulphate, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Glycerol), Crosslinked Cellulose Gum, Vitamin D (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Maize Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Sodium Borate, Manganese Sulphate, Copper Sulphate, Sodium Selenite.