info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Menopace Plus

Çmimi:3,899.84 L 3,509.86 L -10%

Suplement ushqimor për të gjitha stadet e menopauzës
56 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

56 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Suplement ditor me vitamina, minerale dhe ekstrakte bimore i krijuar posaçërisht për gratë, gjatë dhe pas periudhës së menopauzës.
Përmban:
-sojën, e pasur me izoflavonoide, e rëndësishme për të pakësuar afshet gjatë menopauzës;
-ekstraktet e bimës sage, e cila pakëson afshet;
-ekstraktet e çajit jeshil, që mbron qelizat nga stresi oksidativ.
Menopace përmban vitaminën B6, e cila rregullon aktivitetin hormonal.
Vitamina B12 dhe vitamina B1 ndihmojnë për funksionimin normal të sistemit nervor, B1 ndihmon në funksionimin normal të zemrës, kurse vitamina B6, B9 dhe B12 rregullojnë metabolizmin e homocisteinës.
Magneziumi, vitamina D dhe zinku janë të rëndësishëm për kockat.
Me uljen e nivelit të estrogjenit pas menopauzës, ulet dhe sasia e kolagjenit të prodhuar nga organizmi. Për këtë arsye formulimit i është shtuar vitamina, C e cila merr pjesë në sintezën e kolagjenit, i rëndësishëm për lëkurën, kockat, kartilagjet dhe dhëmbët.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa maja.
Pa gluten.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa konservues.
Nuk testohet në kafshë.
Nuk përmban medikamente ose HRT (hormone replacement terapy).
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Formulimi përmban hekur, i cili kur konsumohet në doza të larta nga fëmijët është tepër i dëmshëm.
Përmban sasi të vogla kafeine.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihet 1 tabletë (blisteri i kuq) dhe 1 tabletë (blisteri lejla), në ditë pas vaktit kryesor.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin A (2500 IU) 750 µg RE 94
Vitamin D (as D3 200 IU) 5 µg 100
Vitamin E (Natural Source) 30 mg α-TE 250
Vitamin C 45 mg 56
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 30 µg 60
Pantothenic Acid 30 mg 500
Magnesium 100 mg 27
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 100 µg 182
Chromium 50 µg 125
Iodine 225 µg 150
PABA 25 mg –
Soya Isoflavone Extract 20 mg –
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units
Vitamin & Mineral Tablet Ingredients: Maltodextrin, Magnesium Oxide, Bulking Agents: Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Colours: Titanium Dioxide & Copper Chlorophyllin [Natural Source], Glycerin), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Zinc Sulphate, Para Amino Benzoic Acid, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Niacin (as Nicotinamide), Soya Isoflavone Extract (from Soya), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Ferrous Fumarate, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Vitamin A (Acetate [Carriers: Gum Acacia, Corn Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Crosslinked Cellulose Gum, Riboflavin, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Chromium Chloride, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin

Nutritional Information Average per active botanical tablet % NRV*
Soya Isoflavone Extract 100 mg–
Sage Extract eq. to 250 mg–
Green Tea Extract (Standardised Extract 55% Polyphenols)50 mg–
Flaxseed Lignans (Standardised SDG 20%)50 mg–
Active Botanical Tablet Ingredients: Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose, Silicified Microcrystalline Cellulose & Dibasic Calcium Phosphate, Maltodextrin, Soya Isoflavone Extract (from Soya), Standardised Sage Extract, Standardised Green Tea Extract (Tea Polyphenols, Catechins, Caffeine 4%), Standardised Lignan Extract (Lignans, Maltodextrin), Tablet Coating (Hydroxypropylcellulose, Hydroxypropylmethylcellulose, Capric/Caprilic Triglycerides, Colours [Titanium Dioxide & Iron Oxides]), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Magnesium Stearate & Stearic Acid, Crosslinked Cellulose Gum.