info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Menopace Original

Çmimi:1,599.90 L 1,439.91 L -10%

Multivitamina specifike për gratë në periudhën e menopauzës.
30 tableta.

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Suplement ditor me 22 vitamina dhe minerale i krijuar posaçërisht për gratë gjatë dhe pas periudhës së menopauzës.
Gjatë menopauzës ndodhin ndryshime hormonale. Pikërisht për këtë arsye Menopace përmban vitaminën B6, e cila rregullon aktivitetin hormonal.
Vitamina B12 dhe vitamina B1 ndihmojnë për funksionimin normal të sistemit nervor, B1 ndihmon në funksionimin normal të zemrës, kurse vitamina B6, B9 dhe B12 rregullojnë metabolizmin e homocisteinës.
Magneziumi, vitamina D dhe zinku janë të rëndësishëm për kockat.
Me uljen e nivelit të estrogjenit pas menopauzës, ulet dhe sasia e kolagjenit të prodhuar nga organizmi, për këtë arsye formulimit i është shtuar vitamina, C e cila merr pjesë në sintezën e kolagjenit, i rëndësishëm për lëkurën, kockat, kartilagjet dhe dhëmbët.
Afshet e menopauzës pakësohen dukshëm në sajë të pranisë në formulim të izoflavonoideve të sojës.
Nuk përmban substanca hormonale dhe as medikamentoze.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa laktozë.
Pa gluten.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Formulimi përmban hekur, i cili kur konsumohet në doza të larta nga fëmijët është tepër i dëmshëm.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihet 1 tabletë në dite pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypet.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin A (2500 IU) 750 µg RE 94
Vitamin D (as D3 200 IU) 5 µg 100
Vitamin E (Natural Source) 30 mg α-TE 250
Vitamin C 45 mg 56
Thiamin (Vitamin B1) 10 mg 909
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 20 mg NE 125
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 30 µg 60
Pantothenic Acid 30 mg 500
Magnesium 100 mg 27
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 100 µg 182
Chromium 50 µg 125
Iodine 225 µg 150
PABA 25 mg –
Soya Isoflavone Extract 20 mg –
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units

Maltodextrin, Magnesium Oxide, Bulking Agents: Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Carriers: Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Colours: Titanium Dioxide & Copper Chlorophyllin [Natural Source], Glycerin), Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Zinc Sulphate, Para Amino Benzoic Acid, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Silicon Dioxide & Magnesium Stearate, Niacin (as Nicotinamide), Soya Isoflavone Extract (from Soya), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Ferrous Fumarate, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Vitamin A (Acetate [Carriers: Gum Acacia, Corn Starch, Maltodextrin, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Crosslinked Cellulose Gum, Riboflavin, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Chromium Chloride, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Sodium Selenate, Biotin