info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Immunace Original

Çmimi:2,000.10 L 1,800.09 L -10%

Integrator që forcon mbrojtjen imunitare

Kuti x 30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

, ,

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Formulim që ofron elementët e nevojshëm për një funksionim sa më të mirë të sistemit tuaj imunitar.
Përmban:
-vitaminën D, zinkun dhe selenin, elementë të nevojshëm për një funksionim normal të sistemit imunitar;
-acidin folik, i nevojshëm për formimin e qelizave të gjakut;
-vitaminën E dhe vitaminën C, që në sajë të veprimit të tyre antioksidues, mbrojnë organizmin nga radikalet e lira.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa gluten.
Pa laktozë.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.

Përdorimi

Rekomandohet një tabletë në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë ose pije të ftohta.
Nuk përtypet.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Vitamin A (2666 IU) 800 µg RE 100
Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200
Vitamin E 40 mg α-TE 333
Vitamin K 70 µg 93
Vitamin C 150 mg 188
Thiamin (Vitamin B1) 18 mg 1636
Riboflavin (Vitamin B2) 6 mg 429
Niacin (Vitamin B3) 27 mg NE 169
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 14 µg 560
Pantothenic Acid 20 mg 333
Magnesium 60 mg 16
Iron 8 mg 57
Zinc 15 mg 150
Copper 500 µg 50
Manganese 4 mg 200
Selenium 180 µg 327
Chromium 100 µg 250
Iodine 200 µg 133
Betacarotene 3 mg —
L-Cysteine 40 mg —
L-Carnitine 30 mg —
Citrus Bioflavonoids 30 mg —
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units

Ingredients
Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), Magnesium Hydroxide, Vitamin E (DL-Alpha Tocopheryl Acetate [Carriers: Silicon Dioxide, Purified Talc.]), Bulking Agents: Dibasic Calcium Phosphate & Microcrystalline Cellulose, Citrus Bioflavonoids, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Ethyl Cellulose, Propylene Glycol, Purified Talc, Natural Source Colours: Titanium Dioxide & Iron Oxides), L-Cysteine, L-Carnitine Tartrate, Zinc Sulphate, Polyvinylpyrrolidone, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Niacin (Nicotinamide), Anti-Caking Agents: Purified Talc, Magnesium Stearate & Silicon Dioxide, Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Ferrous Fumarate, Polyvinylpolypyrrolidone, Betacarotene (Carriers: Potato Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Manganese Sulphate, Vitamin A (Acetate [Carriers: Maltodextrin, Gum Acacia, Starch, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Ethyl Cellulose, Potato Starch, Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carrier: Dicalcium Phosphate]), Vitamin K1 (Carriers: Gum Acacia, Glucose Syrup, Tricalcium Phosphate), Copper Sulphate, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Medium Chain Triglycerides, Colloidal Silica, Purified Talc, Maltodextrin, Butylated Hydroxyanisole & Ethylcellulose]), Chromium Trichloride, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Potassium Iodide.