info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vichy Slow Age Fluid SPF 25 +

Çmimi:40.10 34.08 -15%

Përkujdesje hidratuese dhe antirrudhë për fytyrën me faktor mbrojtës mesatar. Formuluar për lëkura normale dhe mikse.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, , ,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Linja e përkujdesjes së lëkurës me probiotikë dhe me SPF 25, krijuar posaçërisht për të luftuar disa nga efektet e faktorëve të jashtëm agresivë, provuar klinikisht për të ngadalësuar shfaqjen e shenjave të plakjes.

Sloë Âge Fluid përmban filtra mbrojtës mesatar, për një mbrojtje ditore me spektër të gjerë UVA/UVB.
Formuluar me tre përbërës aktivë të frymëzuar nga natyra: antioksiduesi Baïcalin, Bifidus me origjinë nga probiotikët dhe uji termal i mineralizuar Vichy. Kjo formulë e vërtetuar shkencërisht ngadalëson shfaqjen e shenjave të plakjes.
Pas aplikimit të parë, lëkura është e hidratuar intensivisht dhe e mbrojtur përgjatë gjithë ditës.
3 përbërësit kryesorë:
– një ekstrakt antioksidues nga rrënja e Baicalin: siguron mbrojtje UVA dhe UVB
– Bifidus lysate: forcon barrierën e lëkurës
– Uji i mineralizuar Vichy: redukton hipersensitivitetin e lëkurës

Përdorimi

Aplikojeni në mëngjes në fytyrë dhe qafë të pastër, duke shmangur zonën e syve. Masazhojeni butësisht deri ne përthithje të plotë.

Përbërësit

Aqua/Water, Homosalate, Octocrylene, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Bifida Ferment Lysate, Silica, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Dimethicone, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Styrene/Acrylates Copolymer, Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Tocopherol, Synthetic Wax, Peg-8 Laurate, Ci 14700 / Red 4, Stearic Acid, Dicaprylyl Carbonate, Stearyl Alcohol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Triethanolamine, Myristic Acid, Myristyl Alcohol, Sodium Benzoate, Palmitic Acid, Phenoxyethanol, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Ascorbyl Glucoside, Disodium Edta, Capryloyl Salicylic Acid, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Scutellaria Baicalensis Extract / Scutellaria Baicalensis Root Extract, T-Butyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Parfum / Fragrance