info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Uriage Bariésun Crème Hydratante SPF 50 +

Çmimi:2,900.00 L 2,320.00 L -20%

Përkujdesje mbrojtëse dhe hidratuese ndaj diellit. Përshtatur për lëkurë sensitive.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

,

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Falë një kompleksi mbrojtës me efikasitet të lartë , ky krem ​​siguron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezatimit UVA dhe UVB . Teksturë e lehtë, jo e yndyrshme dhe me aromë të këndshme.
Tolerancë e lartë dhe përthithje e menjëhershme.

Mbron nga rrezatimi UV
Kompleksi i tij i filtrave siguron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezeve UVA dhe UVB.

Parandalon tharjen e lëkurës
Formulim i plotësuar me Aquaspongins dhe ujin termal Uriage, të cilët mbrojnë lëkurën nga tharja që shkakton rrezatimi diellor.

Testuar dermatologjikisht.
Jo-komedogjenik.

Përdorimi

Përpara ekspozimit, aplikoni një sasi të mjaftueshme për të mbuluar plotësisht zonën e ekspozuar në diell.
Aplikojeni çdo 2 orë, veçanërisht pas djersitjes ose notit.
Minimizoni ekspozimin në diell sa më shumë që të jetë e mundur.
Mos i ekspozoni bebet dhe fëmijët e vegjël gjatë në diell.

Përbërësit

AQUA (WATER, UAE) – DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE – ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE – DICAPRYLYL CARBONATE – ETHYLHEXYLTRIAZONE – ISODECYL NEOPENTANOATE – ETHYLHEXYL SALICYLATE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – NYLON-12 – GLYCERIN – TRIACONTANYL PVP – C20-22 ALKYL PHOSPHATE – C20 22 ALCOHOLS – DIMETHICONE – BUTYLENE GLYCOL – PHENOXYETHANOL – DECYL GLUCOSIDE – GLUCOSE – XANTHAN GUM – CHLORPHENESIN – PERFUME (FRAGRANCE) – HYDROGENATED POLYDECENE – O-CYMEN-5-OLPYLENE – GLUCOSIDE – XANTHAN GUM – CHLORPHENESIN – PERFUM (FRAGRANCE) – HYDROGENATED POLYDECENE – O-CYMEN-5-OLPYLENE – TOCOPYLENE – TOCALYLENE – TOCOPYLENE – TOCALYMEN-5-PROPYLATE – TOCOPYLATE – TOCOPYLENE – TOCOPYLATE BHT – CI 75470 (CARMINE) – CITRIC ACID – TOCOPHEROL – SODIUM CITRATE – POLYQUATERNIUM-51

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping