info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Uriage Bariésun Crème Minérale SPF 50+

Çmimi:3,200.00 L 2,560.00 L -20%

Krem mbrojtës ndaj diellit me filtra mineralë. Për fytyrën dhe trupin.
100 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

100 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Formuluar specifikisht për lëkurën e ndjeshme dhe intolerante. Përthithet shpejt dhe nuk lë ndjesi të yndyrshme.
Tolerancë maksimale.
Rezistent ndaj ujit.

Falë një kompleksi fotombrojtës 100% mineral, lëkura e ndjeshme mbrohet nga rrezet UVA dhe UVB.
Aquaspongines dhe uji termal Uriage ofrojnë mbrojtje intensive kundër tharjes së lëkurës.

Hipoalergjik
Jo komedogjenik
Pa aromë
Pa alkool

Përdorimi

Para ekspozimit, aplikoni një sasi të mjaftueshme dhe uniforme për të mbuluar zonën e ekspozuar ndaj diellit.
Riaplikojeni rregullisht, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir.
Edhe pse jeni të mbrojtur mirë, zvogëloni ekspozimin sa më shumë që të jetë e mundur.
Mos i ekspozoni foshnjat dhe fëmijët e vegjël drejtpërdrejt në diell.

Përbërësit

DICAPRYLYL CARBONATE – TITANIUM DIOXIDE[NANO] – AQUA (WATER,EAU) – ZINC OXIDE[NANO] – NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE – PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE – SODIUM CHLORIDE – BUTYLENE GLYCOL – NYLON-12 – POLYGLYCERYL-3-DIISOSTEARATE – ALUMINA – STEARIC ACID – DIMETHICONE – GLYCERIN – OCTYLDODECANOL – MAGNESIUM SULFATE – TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE – CERA ALBA (BEESWAX) – GLUCOSE – XANTHAN GUM – DISTEARDIMONIUM HECTORITE – HYDROGENATED POLYDECENE – TOCOPHERYL ACETATE – TREHALOSE – PROPYLENE CARBONATE – ASCORBYL TETRAISOPALMITATE – CITRIC ACID

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping