info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Solgar skin, nails and hair formula

Çmimi:L2,410.20

Integrator për flokët, thonjtë dhe lëkurën
Paketim x 60 tableta

Stock: In stock

Additional information

Brand

Formulation

Specific For

Action

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Formulim specifik për flokët, thonjtë dhe lëkurën.
Rrit sintezën e kolagjenit, një proteinë e rëndësishme për lëkurën, sasia e së cilës pakësohet me kalimin e viteve.
Përmban vitaminën C (një antioksiduese e fuqishme) dhe bakër, dy elementë të rëndësishëm për thonj, flokë dhe një lëkurë të shëndetshme.
Pa OMGJ.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
Pa konservues.
Pa sojë.
Pa maja.
Pa sheqer.
Pa natrium.
Pa ëmbëlsues.
Pa ngjyrues.
I përshtatur me dietën Halal dhe Kosher.
Pa aromatizues artificialë.
I përshtatshëm për veganë.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.
Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.
Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 2 tableta në ditë pas ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku.

Përbërësit

Serving Size: 2 Tablets
AMOUNT PER SERVING % DV
Vitamin C
(as L-ascorbic acid) 120 mg 200%
Zinc
(as zinc citrate) 15 mg 100%
Copper
(as copper glycinate amino acid chelate) 2 mg 100%
MSM
(as methylsulfonylmethane)
as OptiMSM® 1000 mg (1 g) **
Silicon
(as silicon dioxide and
L. calcareum [red algae powder]) 50 mg **
L-Proline 50 mg **
L-Lysine
(as L-lysine HCI) 50 mg **

Other Ingredients: Microcrystalline Cellulose, Vegetable Stearic Acid, Vegetable Cellulose, Vegetable Magnesium Stearate, Vegetable Glycerin.