info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Vegan Digestive Enzymes

Çmimi:2,020.00 L 2,019.10 L -0%

Suplement me bazë enzimatike që ndihmon tretjen e ushqimit
50 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Proçesi i tretjes në organizëm nënkupton shpërbërjen e ushqimit duke përdorur enzima tretëse të prodhuara në pankreas ose në zorrë.
Nëse këto enzima tretëse mungojnë, atëherë organizmi nuk e kryen dot proçesin e tretjes siç duhet.
Alergjitë ndaj ushqimeve, ulja e aciditetit të stomakut dhe stresi kanë një ndikim negativ në proçesin e tretjes.
Solgar Vegan Digestive Enzymes është një suplement ushqimor që përmban lipazë, amilazë, proteazë, aminoglukozidazë dhe celulozë, me një ndikim pozitiv në proçesin e tretjes.
Pa sheqer, kripë dhe amidon.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji apo nëse keni një problem shëndetësor të caktuar konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Ndërpritet në rast të shfaqjes së ndonjë alergjie.
Në rast tejkalimi të dozës ditore mund të shfaqen efekte laksative.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Rekomandohet të merret 1 deri në 3 tableta në ditë bashkë me ushqimin,ose siç e këshillon mjeku.
Tabletat mund të përtypen ose të pihen siç janë.
Nuk rekomandohet të kalohet doza ditore e rekomanduar.

Përbërësit

Bulking Agents: (mannitol, maltodextrin, dextrin), Vegetable Digestive Enzyme Powdered Blend: Lipase, Amylase, Protease, Amyloglucosidase, Cellulase, Anti-caking Agents: (vegetable stearic acid, silicon dioxide, vegetable magnesium stearate), Stabiliser: Guar Gum, Flavouring: natural peppermint flavour.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping