info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Calcium Magnesium Zinc

Çmimi:2,000.00 L 1,999.10 L -0%

Suplement për kockat me kalçium, zink dhe magnez
Paketim x 100 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Me kalimin e viteve densiteti kockor ulet.
Për të parandaluar rrezikun e shfaqjes së osteoporozës, së bashku me një dietë ushqimore të shëndetshme dhe aktivitet fizik, rekomandohet dhe përdorimi i suplementeve me kalçium, zink dhe magnez.
Kalçiumi është një element i rëndësishëm për sistemin muskulo-skeletik dhe sistemin nervor.
Magnezi rregullon transportin e kalçiumit në kocka, pasi nxit çlirimin e kalçitoninës, hormon që rrit sasinë e kalçiumit në kocka.
Ai ndihmon gjithashtu në mirë-funksionimin e muskujve.
Zinku luan një rol të rëndësishëm në sintezën e kolagjenit në indin kockor.
Pa OMGJ.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
Pa konservues.
Pa sojë.
Pa maja.
Pa sheqer.
Pa natrium.
Pa ëmbëlsues.
Pa ngjyrues.
I përshtatur me dietën Halal dhe Kosher.
Pa aromatizues artificialë.
I përshtatshëm për veganë.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.
Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.
Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 3 tableta në ditë pas ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku.

Përbërësit

Serving Size: 3 Tablets
AMOUNT PER SERVING % DV
Calcium
(as calcium carbonate, calcium
gluconate, calcium citrate) 1000 mg 100%
Magnesium
(as magnesium oxide, magnesium
gluconate, magnesium citrate) 400 mg 100%
Zinc
(as zinc gluconate) 15 mg 100%

Other Ingredients: Microcrystalline Cellulose, Vegetable Cellulose, Citric Acid, Vegetable Magnesium Stearate, Vegetable Glycerin, Titanium Dioxide (color), Vegetable Stearic Acid.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping