info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Solgar Calcium Citrate with Vitamin D3

Çmimi:2,090.00 L 2,089.10 L -0%

Suplement me citrat kalçiumi dhe vitaminë D3
Paketim x 60 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Kalçiumi është një element i
rëndësishëm për të patur kocka dhe dhëmbë të fortë.
Rreth 99% e tij në organizëm gjendet në kocka dhe dhëmbë.
Kalçiumi është i nevojshëm për sistemin muskulo-skeletik dhe për atë nervor.
Vitamina D3 ndihmon në përthithjen e kalçumit si dhe forcon sistemin imunitar.
Kombinimi i një diete ushqimore të shëndetshme me aktivitet fizik dhe suplemente që përmbajnë kalçium, vitaminë d3 si dhe minerale të tjera mendohet se ul rrezikun e osteoporozës.
Pa OMGJ.
Pa gluten.
Pa produkte të bulmetit.
Pa konservues.
Pa sojë.
Pa maja.
Pa sheqer.
Pa natrium.
Pa ëmbëlsues.
Pa ngjyrues.
I përshtatur me dietën Halal dhe Kosher.
Pa aromatizues artificialë.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, merrni medikamente ose keni një problem shëndetësor bisedoni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të produktit.
Integratorët ushqimorë nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Ndërpritet në rastet e shfaqjes së efekteve anësore të padëshiruara.
Ruhet në temperaturë dhome.

Përdorimi

Rekomandohet të merren 4 tableta në ditë pas ushqimit, ose siç këshillohet nga mjeku.

Përbërësit

Serving Size: 4 Tablets
AMOUNT PER SERVING % DV
Vitamin D3 (as cholecalciferol) 15 mcg (600 IU) 75%
Calcium (as calcium citrate) 1000 mg (1 g) 77%

Other Ingredients: Microcrystalline Cellulose, Vegetable Cellulose, Silica, Vegetable Magnesium Stearate, Titanium Dioxide (color), Vegetable Glycerin.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping