info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Rilastil Xerolact Balm Sodium Lactate 18%

Çmimi:2,270.00 L 1,702.50 L -25%

Balsam hidratues & eksfoljues për lëkurë të thatë e kserotike
100ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Skin Type

Action

Suitable For

Specific For

,

Përshkrimi

Formulim i përshtatshëm për personat që kanë lëkurë të thatë.
Pakëson trashjen e lëkurës dhe i kthen asaj elasticitetin e humbur.
Laktati i natriumit, që është dhe përbërësi kryesor i këtij formulimi, hollon lëkurën dhe kundërshton dukurinë e hiperkeratozës.
DNA e natriumit, gjithashtu pjesë e këtij formulimi ka aftësinë që të kalojë nëpërmjet membranës qelizore duke dhënë jo vetëm një efekt të jashtëm por dhe një efekt në brëndësi. Ajo stimulon rigjenerimin qelizor, i rikthen lëkurës shkëlqimin e humbur, parandalon efektet negative të radikaleve të lira dhe ushqen lëkuren.
Vitamina E dhe glicerina zbusin lëkurën dhe i kthejnë asaj ndjesinë e konfortit.
I testuar klinikisht, mikrobiologjikisht dhe dermatologjikisht.
I testuar për nikel, mërkur, kobalt, paladium dhe krom.
Hipoalergjik.
Pa parabene dhe derivate të grurit.

Përdorimi

Aplikohet 1-2 herë në ditët në zonat problematike.
Rekomandohet të përdoret pas dushit dhe për një periudhë të paktën rreth 30 ditë.

Përbërësit

Aqua (Water) • Sodium
Lactate • Glycerin • Isohexadecane • Isononyl Isononanoate • Cyclopentasiloxane • PEG-30 Dipolyhydroxystearate • Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate • Butyrospermum parkii (Shea) Butter • Hydrogenated Castor Oil • Magnesium Sulfate • Tocopheryl Acetate • Zea mays (Corn) Oil • Sodium DNA • Cetyl Dimethicone • PEG-8 • Tocopherol • Ascorbyl Palmitate • Ascorbic Acid •Citric Acid • Phenoxyethanol • Ethylhexylglycerin • Parfum (Fragrance).

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping