info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Phyto Phytocyane Ampoules

Çmimi:6,770.00 L 6,093.00 L -10%

Ampula për flokë të dobët që këputen
Paketim me 12 ampula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Hair Type

Specific For

Action

,

Suitable For

,

Përshkrimi

Stresi, lodhja, shtatzënia, medikamentet ose ndryshimi stinor ndikojnë negativisht në mirëqënien e flokëve tuaj.
Ampulat Phytocyane kanë një veprim të 3-fishtë:
-suportojnë mikroqarkullimin e gjakut në skalp, duke krijuar një mjedis të favorshëm për daljen e flokut të ri;
-kombinojnë aminoacidet me vitaminat B dhe proteina që nxisin prodhimin e keratinës dhe përmirësojnë trashësinë e flokut;
-rritin shkëlqimin e flokëve.
Në një studim me 31 femra pjesëmarrëse u vu re se 94% e tyre panë rezultate pozitive nga përdorimi i ampulave.

Përdorimi

Muajin e parë të trajtimit rekomandohet të përdoren ampulat 3 herë në javë. 2 muajt e tjerë 1 herë në javë.
Ampula aplikohet në skalp të thatë, masazhohet që të përhapet në të gjithë skalpin dhe më pas stilohet floku si normalisht.
Nuk shpëlahet.

Përbërësit

EQUISETUM ARVENSE EXTRACT. ALCOHOL DENAT.. AQUA / WATER / EAU. PROPANEDIOL. GLYCERIN. CITRUS LIMON (LEMON) PEEL OIL. GLOBULARIA CORDIFOLIA CALLUS CULTURE EXTRACT. ARGININE. LACTIC ACID. PARFUM / FRAGRANCE. SERENOA SERRULATA FRUIT EXTRACT. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) GERM EXTRACT. TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM EXTRACT. PVP. SALVIA OFFICINALIS (SAGE) OIL. THEOBROMA CACAO (COCOA) EXTRACT. CUPRESSUS SEMPERVIRENS LEAF/NUT/STEM OIL. LENTINUS EDODES EXTRACT. MELALEUCA LEUCADENDRON CAJAPUT OIL. PANTHENOL. PYRIDOXINE HCL. ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF OIL. SWERTIA CHIRATA EXTRACT. MALTODEXTRIN. CANANGA ODORATA FLOWER OIL. GLUCONOLACTONE. ALCOHOL. SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT. HYDROXYPROPYL CHITOSAN. SODIUM BENZOATE. POTASSIUM SORBATE. CALCIUM GLUCONATE. DEXTRAN. TRIFLUOROACETYL TRIPEPTIDE-2. LIMONENE. LINALOOL. CITRAL. BENZYL BENZOATE. BENZYL SALICYLATE. GERANIOL. FARNESOL. BENZYL ALCOHOL. 1194A.