info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Phyto Phytoapaisant Shampoo

Çmimi:L1,830.00 L1,555.50 -15%

Shampo për skalp të ndjeshëm dhe të irrituar
200ml

Stock: In stock

SKU: 003496
Tags: , , ,

Additional information

Brand

Përshkrimi

Formulim që pastron dhe qetëson skalpin e irrituar.
Ekstraktet e lules së pasionit dhe blirit rigjenerojnë barrierën mbrojtëse të skalpit dhe qetësojnë zonat e irrituara.
Ekstraktet e bimës purslane, me veti anti-inflamatore, zbusin dhe mbrojnë skalpin.
Që me aplikimin e parë floku rifiton fortësinë dhe butësinë.

Përdorimi

Aplikohet në skalp dhe flokë të njomë, lihet 2-3 minuta dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.

Përbërësit

Tilia Tomentosa Extract, Passiflora Incarnata Extract (Extraction De Tilleul Et Passiflore), Water / Aqua (Constitutive Des Matières Premières), Cocamidopropyl Betaine (Dérivé D’huile De Coco), Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Lauryl Glucoside (Dérivés D’huile De Coco Et D’amidon De Maïs), Disodium Cocoamphodiacetate (Dérivé D’huile De Coco), Sodium Chloride, Inulin (Extrait De Chicorée), Sodium Lauroyl Sarcosinate, Peg-15 Cocopolyamine, Portulaca Oleracea Extract (Extrait De Pourpier), Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Propylene Glycol, Malva Sylvestris (Mallow) Flower/Leaf/Stem Extract (Extrait De Mauve), Zanthoxylum Bungeanum Fruit Extract, Sodium Benzoate, Fragrance / Parfum, Glycerin, Butylene Glycol, Citric Acid, Lactitol (Dérivé De Lait) Panthenol (Provitamine B5), Peg-150 Distearate, Xylitol (Dérivé De Paille, Bois Et Son), Piroctone Olamine, Potassium Sorbate, Sodium Salicylate, Sorbic Acid, Tetrasodium Edta, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Oleyl Alcohol, Tocopherol.