info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Kid Vits

Çmimi:2,499.60 L 2,249.64 L -10%

Multivitamina për fëmijë mbi 1 vjeç
Paketim x 120 tableta të përtypshme

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Marrja e vitaminave dhe
mineraleve në dozat e duhura është e nevojshme për rritjen normale të fëmijëve tuaj.
Now ofron për fëmijët mbi 1 vjeç multivitaminat në formë tabletash të përtypshme me shije manaferre.
Si ëmbëlsues është përdorur xilitoli.
Pa gluten.
Pa vezë.
Pa produkte të bulmetit.
Keto friendly.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
I përshtatur me dietën Halal dhe Kosher.
I çertifikuar nga UL.
I prodhuar sipas GMP-së.
Nësë fëmija juaj është duke marrë medikamente të caktuara ose ka një patologji të caktuar këshillohuni me mjekun tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Në raste mbidozimi këshillohuni menjëherë me mjekun tuaj.
Në rast të përtypjes së tabletave nga kafshët kërkoni menjëherë ndihmën e veterinerit, pasi xilitoli është i dëmshëm për kafshët.
Prania e pikave në sipërfaqe të tabletës është normale dhe nuk ndikon te cilësia e produktit.
Pas hapjes ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Suplementet nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Përdorimi

Rekomandohen dozat ditore të mëposhtme:
-për fëmijët 1 deri në 3 vjeç; merren 1 – 2 tableta të përtypshme gjatë ngrënies;
-për fëmijët mbi 4 vjeç; merren 2 tableta të përtypshme gjatë ngrënies.

Përbërësit

Serving Size: 2 Chewable Tablets
Servings Per Container: 60
Amount per Serving % Daily Value
* Percent Daily Values are based on 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established.

Children Under 4 yrs. Children Over 4 yrs.
Calories 5
Total Carbohydrate 2 g † <1%*
Sugars 0 g † †
Xylitol 2 g † †
Vitamin A (100% as Beta-Carotene) 5,000 IU 200% 100%
Vitamin C (as Ascorbic Acid) 60 mg 150% 100%
Vitamin D (as Ergocalciferol) 200 IU 50% 50%
Vitamin E
(as d-alpha Tocopheryl Succinate) 30 IU 300% 100%
Thiamin (Vitamin B-1) (from Thiamin HCl) 1.5 mg 214% 100%
Riboflavin (Vitamin B-2) 1.7 mg 213% 100%
Niacin (Vitamin B-3) (as Niacinamide) 20 mg 222% 100%
Vitamin B-6 (from Pyridoxine HCl) 2 mg 286% 100%
Folate (as Folic Acid) 400 mcg 200% 100%
Vitamin B-12 (as Cyanocobalamin) 6 mcg 200% 100%
Biotin 300 mcg 200% 100%
Pantothenic Acid
(from Calcium Pantothenate) 10 mg 200% 100%
Calcium (from Cal. Citrate and Carbonate) 20 mg 3% 2%
Iron (from Ferrous Bisglycinate)
(Ferrochel® ) 5 mg 50% 28%
Iodine (from Potassium Iodide) 75 mcg 107% 50%
Magnesium (from Magnesium Citrate) 10 mg 5% 3%
Zinc (from Zinc Bisglycinate) (TRAACS®) 3 mg 38% 20%
Manganese (from Mang. Bisglycinate)
(TRAACS®) 0.1 mg † 5%
Chromium (from Chromium Picolinate) 120 mcg † 100%
Molybdenum (from Sodium Molybdate) 75 mcg † 100%
Potassium (from Potassum Chloride) 5 mg † <1%
Choline (from Choline Bitartrate) 2 mg † †
Inositol 2 mg † †
PABA (Para-Aminobenzoic Acid) 2 mg † †
Lutein (from Marigold Flowers Extract)
(Tagetes erecta) (FloraGLO®) 500 mcg † †
Lycopene (from Natural Tomato Extract) 500 mcg † †
Other Ingredients: Xylitol, Microcrystalline Cellulose, Hydroxypropyl Cellulose, Coconut Oil Powder, Stearic Acid (vegetable source), Beet Powder, Xanthan Gum, Natural Flavors, Malic Acid, Silicon Dioxide, Magnesium Stearate (vegetable source), Organic Stevia Leaf Extract (Enzyme-Modified Steviol Glycosides) and Stevia Leaf Extract (Rebaudioside A).

Contains soy and coconut oil powder.