info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Zinc 50 mg Immune support

Çmimi:1,250.00 L 1,125.00 L -10%

Zink glukonate për sistemin imunitar & funskionet enzimatike

100 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Lactose Gluten

,

Masa

100 tableta

Suitable For

Përshkrimi

Zinku është një mineral esencial për funksionin e shumë organeve dhe sistemeve në organizëm, përfshirë sistemin skeletor, imunitar, neurologjik dhe endokrin.

Zinku është i nevojshëm si kofaktor për shumë reaksione enzimatike të lidhura me proteinat dhe metabolizmin e karbohidrateve, sintezën e RNA/RDA dhe sinjalizimin intraqelizor.

Zinku gjithashtu luan një rol kritik në neutralizimin e radikaleve të lirë dhe në një plakje të shëndetshme.

Përdorimi

Merrini 1 tabletë në ditë gjatë një vakti.

Ambalazhi i hapur të ruhet në vend të freskët dhe të thatë.

Përbërësit

PërmbajtjaSasia për dozim:Sasia %  vlerës ditore


Zink (nga glukonati i zinkut)


50 mg


455%


Përbërës të tjerë: Celulozë, stearat magnezi (origjinë bimore), silicë dhe mbeshtjellje vegjetariane.