info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Uljet e nxehta të verës| Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Targeted Spot Treatment Gel

Çmimi:3,200.00 L

Xhel për trajtimin e akneve aktive dhe pikave të zeza në lëkurat me tendencë akneike.
15 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

15 g

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

NeoStrata Spot Treatment Gel është një xhel që synon trajtimin e papërsosmërive (akneve aktive) dhe njollave të lëkurës, që shpesh shfaqen tek fytyrat e yndyrshme dhe të prirura ndaj akneve.
Exfolimi i butë ndihmon për të hequr papastërtitë dhe pikat e zeza të lëkurës.
Rekomandohet për lëkurat e yndyrshme dhe të prirura ndaj akneve.

Përbërësit kryesorë përfshijnë një formulë të përqendruar të pro-vitaminës A (pro-retinol) së bashku me acid salicilik, të cilat kombinohen për të kontrolluar yndyrën e tepërt dhe për të trajtuar zonat me probleme.
Një Kompleks i patentuar NeoHydroxy Complex që përmban alfa hidroksi acidet si: acidi mandelik, acidi tartarik dhe acidi citrik ka karakteristika antioksiduese dhe promovon qarkullimin normal të qelizave, duke ndihmuar në minimizimin e inflamacionit që shfaqet tek aknet aktive.

Pa aromë.
Pa Ngjyrues.
Pa Paraben.

Përdorimi

Pastroni lëkurën para përdorimit të produktit.
Aplikojeni xhelin direkt tek zona që doni të trajtoni (aknet aktive) nëpërmjet gishtave të pastruar më parë ose duke përdorur pambuk.
Përdoreni 1-3 herë në ditë ose sa herë të jetë e nevojshme.
Mos e aplikoni xhelin në të gjithë sipërfaqen e fytyrës.

Ky produkt nuk përmban faktor mbrojtës nga dielli, gjithmonë aplikoni një krem mbrojtës nëse do e përdorni në mëngjes.

Nuk rekomandohet të përdoret gjatë shtatzënisë ose laktacionit.

Përbërësit

Key ingredients
– SALICYLIC ACID (BHA)
– TRIPLE BLEND OF AHA (MANDELIC, CITRIC, AND TARTARIC ACIDS)
– PROVITAMIN A (RETINYL ACETATE)

Alcohol Denat., Propylene Glycol, Butylene Glycol, PEG-8, Salicylic Acid, Polyacrylamide, Aqua/Water/Eau, C13-14 Isoparaffin, Citric Acid, Acetyl Mandelic Acid, Tartaric Acid, Retinyl Acetate, Laureth-7, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Price
 • Stock
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Krahaso