info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Neostrata Restore Bionic Face Cream

Çmimi:4,450.00 L

Krem hidratues & qetësues për çdo lloj lëkure, veçanërisht për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme.
40 g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

40 g

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

Përshkrimi

Krem zbutës me efekt të avancuar anti-rrudhë, kundër rrudhave të para, ekzistuese dhe shenjave të moshës.
Siguron hidratatim intensiv dhe zbutje të lëkurës, pa e irrituar atë.
Studimet tregojnë se ky krem është jashtëzakonisht i butë, jo-irritues dhe ndihmon në qetësimin e lëkurës së irrituar duke reduktuar skuqjen.
Ideal për të ndihmuar në reduktimin e skuqjes së lëkurës pas peeling, mikrodermabrasionit, laserit ose për përdorim paralel me kremra agresivë si kremrat me retinoide, të cilët thajnë dhe skuqin lëkurën.

– Ideal për lëkurë të ndjeshme.
– Pa aromë.
– Pa parfum.
– Jo-komedogjenik.
– Jo-akneik.

Përdorimi

Aplikojeni pas pastrimit në fytyrë dhe dekolte, dy herë në ditë.

Përbërësit

Key ingredients
– 12% PHA blend (GLUCONOLACTONE AND LACTOBIONIC ACID)

Aqua/Water/Eau, Gluconolactone, Cyclopentasiloxane, Lactobionic Acid, Propylene Glycol, Ethylhexyl Hydroxystearate, Cyclohexasiloxane, Triethanolamine, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Glycerin, Arginine, C12-15 Alkyl Ethylhexanoate, Glycol Distearate, Octyldodecyl Myristate, Stearyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Ethoxydiglycol, Hydrogenated Vegetable Oil, Petrolatum, Dimethicone, Algae Extract, Hydrogenated Lecithin, Phosphatidylcholine, Sodium Hyaluronate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Myristic Acid, Steareth-2, Caprylic/Capric Myristic/Stearic Triglyceride, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Sodium Sulfite, Sodium Bisulfite, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Yellow 5 (CI 19140), Red 33 (CI 17200).