info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • 10-18 SHTATOR 15% ULJE Suplementet për fëmijë | 10% ULJE Suplementet për të rritur | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Neostrata Clarify Mandelic Mattifying Serum

Çmimi:4,100.00 L 3,280.00 L -20%

Serum anti-rrudhë, i cili minimizon poret & redukton yndyrën e tepërt në lëkurë.
30 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulation

Masa

30 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Serum i lehtë anti-rrudhë, i cili redukton yndyrën e tepërt në lëkurë, duke e lënë atë të butë dhe pa shkëlqim.
Minimizon madhësinë e poreve dhe matifikon lëkurën e yndyrshme & me tendencë akneike.

Një kompleks eksfoljues me 8% përzierje të acidit mandelik dhe acidit polihidroksik (PHA) ndihmon në qartësimin dhe përmirësimin e pamjes së lëkurës së yndyrshme.

– Kontrollon shkëlqimin e tepërt në lëkurë.
– Minimizon shfaqjen e poreve.
– Mund të vendoset poshtë make-up ose mbi të për të minimizuar shkëlqimin.
– Pa aromë, jo komedogjen, jo aknegjen.
– Ideal për përdorim në klimat e nxehta dhe të lagështa.

Përdorimi

Aplikojeni në fytyrë të pastruar paraprakisht.
Lëreni të përthithet mirë përpara se të aplikoni produkte të tjera.
Mund ta ri-aplikoni gjatë ditës për të kontrolluar shkëlqimin e tepërt.

Kujdes: Ky produkt përmban një alfahidroksiacid (AHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës suaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies prej tij.
Përdorni një krem mbrojtës ndaj diellit, vishni rroba mbrojtëse dhe kufizoni ekspozimin në diell gjatë përdorimit të këtij produkti dhe për një javë më pas.

Përbërësit

Key ingredients
• EXFOLIATING BLEND (MANDELIC ACID (AHA) GLUCONOLACTONE (PHA))

Aqua/Water/Eau, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Gluconolactone, Mandelic Acid, Glycerin, Dimethicone Crosspolymer, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Polysorbate 20, Sodium Chloride, Silica Silylate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Ammonium Hydroxide

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping