info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Mustela Stelatopia Cleansing Gel

Çmimi:2,000.00 L 1,600.00 L -20%

Xhel larës për lëkurë atopike, për bebe & fëmijë

200 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Suitable For

,

Përshkrimi

Xhel pastrues, për lëkurë shumë të thatë dhe atopike, për përdorim te foshnjat, që në ditët e para të jetës.Cleansing gel, from birth on, for atopic- prone skin.

 • Pastron në mënyrë delikate duke ristrukturuar filmin mbrojtës hidrolipidik të lëkurës.
 • Qetëson gjendjen e diskomfortit & kruarjes së lëkurës.
 • Pakëson efektin e tharjes së lëkurës pas larjes.
 • Teksturë në formë xheli, që në kontakt me ujin krijon një shkumë kremoze e cila shpëlahet lehtë.
 • Nuk djeg sytë.

 

Formuluar me përbërësit aktivë të mëposhtëm:

 • i vajit të lulediellit (nga bimë të rritura në mënyrë organike), përbërës natyral i patentuar: me veti zbutëse.
 • Avocado Perseose, përbërës natyral i patentuar: ndihmon në forcimin e barrierës hidro-lipidike të lëkurës shumë të thatë.
 • Glicerinë me origjinë natyrore: me veti hidratuese.
 • Surfaktant i butë: pastron në mënyrë delikate, duke parandaluar tharjen e lëkurës.
 • Pa aromë.

Siguri e garantuar që nga lindja:

 • Testuar dermatologjikisht
 • Tolerancë e lartë në lëkurë dhe sy.
Përdorimi

Aplikohet në lëkurë të njomë, shkumon dhe shpëlahet me ujë të bollshëm. I përshtatshëm për fytyrën dhe trupin.

Përbërësit

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, HYDROXYPROPYL GUAR, ORYZA SATIVA (RICE) STARCH, SODIUM BENZOATE, CITRIC ACID, XANTHAN GUM, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL UNSAPONIFIABLES, POTASSIUM SORBATE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT