info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

La Roche Posay Toleriane Sensitive Le Teint Crème Light

Çmimi:2,975.00 L

Përkujdesje hidratuese e pasur me prebiotikë dhe pigment natyral. Formuluar për lëkurë të ndjeshme.
40ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

40 ml

Skin Type

,

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Formulim me efekt hidratues dhe qetësues. Mbulim i lehtë deri në mesatar.
Teksturë e lehtë për t’u aplikuar. Rezultati është natyral, pa efektin ‘maskë’ dhe pa shkaktuar bllokim të poreve.

Uji termal La Roche Posay qetëson dhe zvogëlon irritimet ,duke ndihmuar në mbajtjen e një lëkure të shëndetshme.
Vitamina B3 qetëson intensivisht, duke zvogëluar hipersensitivitetin e lëkurës.
Glicerina hidraton lëkurën deri në 24 orë.
Ceramidet kanë funksion riparues dhe mbrojtës të barrierës kutane.
Pigmentet minerale të purifikuara ndihmojnë në unifikimin e tonit të lëkurës, duke njëtrajtësuar të gjitha parregullsitë.
Skuqja dhe irritimet zvogëlohen menjëherë. Lëkura hidratohet, qetësohet dhe rifiton shkëlqimin natyral.

-Tolerancë optimale për lëkurat e ndjeshme.
-Formulim jo-komedogjenik.
-Pa parfum.

Përdorimi

Aplikojeni në të gjithë fytyrën, duke e masazhuar deri në përthithje të plotë.

Përbërësit

AQUA
GLYCERIN,
SQUALANE,
DIMETHICONE,
PENTYLENE GLYCOL,
ZEA MAYS STARCH,
NIACINAMIDE,
AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE,
MYRISTYLE MYRISTATE, SODIUM HYDROXIDE,
STEARIC ACID,
PALMITIC ACID,
SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE,
XANTHAM GUM,
CAPRYLOYL GLCINE,
CAPRYLYL GLYCOL,
CERAMIDE NP,
MYRISTIC ACID,
POTASSIUM CETYL PHOSPHATE,
GLYCERYL STEARATE SE (MAY CONTAIN CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE,
CI 77491,
CI 77492,
CI 77499 / IRON OXIDES)

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping