info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • BLACK FRIDAY OFERTA | OFERTAT MË TË MIRA TË VITIT | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Guam Il Leggins Snell Massagiante Anticellulite- Rassodante

Çmimi:7,150.00 L 3,575.00 L -50%

Streçe masazhuese, anti-celulit dhe tonifikuese

Spastroje


Informacion shtesë

Masa

L/XL, S/M

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

Streçe Guam të përbëra nga një material elastik, me një strukturë me valëzime, që mundëson masazhim (kryesisht në zonën e kofshëve dhe vitheve) gjatë gjithë periudhës së përdorimit të tyre.
Kanë për qëllim:
-të pakësojnë celulitin;
-të rrisin tonicitetin e lëkurës;
-të rrisin elasticitetin e lëkurës;
-të favorizojnë mikroqarkullimin e gjakut;
-të tendosin lëkurën.
Janë krijuar duke u bazuar në teknologjinë GUAM-ENAMA.

Streçet shfrytëzojnë teknologjinë e mikroinkapsulimit të algave Guam me çlirim në mënyrë graduale dhe benefitet e rrezeve infra të kuqe të largëta (FIR).

Materiali i përdorur EMANA është një mikrofibër poliamidi që përmban kristale mineralesh bioaktive, të cilat absorbojnë nxehtësinë e trupit dhe e shndërrojnë në rrezatim infra të kuq të largët (FIR).
Kristalet aktive të mineraleve favorizojnë mikroqarkullimin e gjakut dhe duke qënë se janë të integruara me streçet e ruajnë veprimin e tyre pothuajse gjatë gjithë jetëgjatësisë së streçeve.

Algat e mikroinkapsuluara çlirohen në mënyrë graduale dhe e ruajnë veprimin e tyre dhe pas disa javësh përdorim. Rekomandohet që pas javës së tretë të përdoret bashkë me streçet dhe një produkt i linjës Fangocrema Guam.
Streçet kanë efekt rimodelues, por nuk shkaktojnë humbje në peshë.

I çertifikuar nga Oeko-Tex® Classe I.
Ngjyrë e zezë.
Masa S/M (42-44)
Perimetri i belit 68 – 80 cm
Perimetri i vitheve 94 – 106 cm

Përdorimi

Streçet vishen 6 orë në ditë për 30 ditë.
Mund të përdoren pas shtatzënisë, por jo gjatë saj.
Lahen në temperaturë jo më të lartë se 40 ˚ C.
Nuk behet proçesi i centrifugës.
Nuk vendosen në tharësen e rrobave.
Nuk hekurosen.

Përbërësit

Aqua, Caprylic Capric Triglyceride, Laminaria Digitata Powder

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping