info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Guam il Leggins Massagiante Sport

Çmimi:L7,150.00 L5,720.00 -20%

Streçe të rehatshme të
përshtatshme për t’u veshur gjatë aktivitetit fizik

Stock: In stock

Additional information

Masa

L/XL

Brand

Formulation

Specific For

Action

Suitable For

Përshkrimi

Streçe të përbëra nga një material elastik, të përshtashme për t’u veshur gjatë aktiviteteve fizike.
Janë të rehatshme dhe plotësisht mbuluese.

Streçet kanë një strukturë me valëzime (disa zona janë me reliev, disa të tjera të sheshta) me qëllim që të stimulohet mikroqarkullimi.
Janë krijuar duke u bazuar në teknologjinë GUAM-ENAMA.
Streçet shfrytëzojnë teknologjinë e mikroinkapsulimit të algave Guam me çlirim në mënyrë graduale dhe benefitet e rrezeve infra të kuqe të largëta (FIR).
Materiali i përdorur EMANA është një mikrofibër poliamidi që përmban kristale mineralesh bioaktive, të cilat absorbojnë nxehtësinë e trupit dhe e shndërrojnë në rrezatim infra të kuq të largët (FIR).
Kristalet aktive të mineraleve favorizojnë mikroqarkullimin e gjakut dhe duke qënë se janë të integruara me streçet e ruajnë veprimin e tyre pothuajse gjatë gjithë jetëgjatësisë së streçeve.

Algat e mikroinkapsuluara çlirohen në mënyrë graduale dhe e ruajnë veprimin e tyre dhe pas disa javësh përdorim.
Streçet tonifikojnë lëkurën, pakësojnë celulitin dhe kanë efekt rimodelues.

Nuk përdoren gjatë shtatzënisë.
Ngjyrë e zezë.
Masa L/XL (46-50)
Perimetri i belit 84 – 96 cm
Perimetri i vitheve 110 – 122 cm

Përdorimi

Streçet vishen 6 orë në ditë për 30 ditë.
Mund të përdoren pas shtatzënisë, por jo gjatë saj.
Lahen në 40 ˚ C.

Përbërësit

Aqua, Caprylic Capric Triglyceride, Laminaria Digitata Powder