info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Bioscalin Shampoo Rinforzante Uomo

Çmimi:1,560.00 L 1,248.00 L -20%

Shampo për meshkuj kundër rënies së flokëve
200ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Hair Type

Action

,

Suitable For

, ,

Specific For

Përshkrimi

Formulim, i krijuar posaçërisht për meshkuj të cilët kanë rënie të flokëve.
Rolin kryesor në këtë shampo e luajnë kompleksi ATP-3 dhe ai AJB.
Kompleksi ATP-3 (argininë-kafeinë-carnitinë) i ofron flokëve energjinë e nevojshme, për funksionet jetësore të tyre.
Kompleksi AJB, kombinon biotinën (vitaminë e rëndësishme për flokët), me ekstraktet e bimës ajuga reptans, e cila inhibon 5 alfa reduktazën, që është një nga shkaktarët kryesorë të rënies së flokëve te meshkujt.
Formulim me bazë vajore, që largon papastërtitë nga flokët duke ruajtur ekulibrin hidrolipidik të skalpit.
Pa parabene.
Pa SLS dhe SLES (sodium lauril sulfate).
I testuar dermatologjikisht.
I testuar për alergji.

Përdorimi

Aplikohet në flokë të njomë, masazhohet për disa minuta dhe më pas shpëlahet me ujë të bollshëm.
Mund të përdoret çdo ditë.

Përbërësit

Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate,
Disodium Laureth Sulfosuccinate, Di-PPG-2 Myreth-10 Adipate, Disodium Cocoamphodiace-tate, Olive Oil PEG-7 Esters, Parfum, Panthenol, Arginine HCI, Acetyl Carnitine HCI, Caffeine, Ajuga Reptans Leaf Extract, Biotin, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Citric Acid, Dimethicone PEG-7 Isostearate, Hydroxypropyltrimonium Hydrolyzed Corn Starch, Potassium Chloride, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Polyquaternium-10, Sodium Hydroxymethylglycinate, Laureth-2, Tetrasodium EDTA, BHA, Maltodextrin.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping