info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Avene Fluid SPF 50+

Çmimi:L2,800.00

Fluid mbrojtës ndaj diellit për fytyrën, për lëkurë të ndjeshme normale mikse

50 ml

Stock: In stock

SKU: AV066

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Suitable For

, ,

Spf

Action

Përshkrimi

Mbrojtje shumë e lartë nga dielli, që ndihmon në parandalimin e keratozës diellore, njollave të errëta dhe plakjes së parakohshme të lëkurës. Mund të ndihmojë në parandalimin e disa kancereve të lëkurës.

Kombinim ekskluziv i lëndëve aktive në kompleksin e patentuar Sunsitive®, krijuar nga laboratorët Pierre Fabbre:

– Numër i reduktuar i filtrave kimikë, me qëndrueshmëri dhe efikasitet afatgjatë, që ofron mbrojtje shumë të lartë ndaj rrezeve UVB dhe UVA (të shkurtra dhe të gjata).

– Pre-tochoferyl, një pararendës i vitaminës E, me qëndrueshmëri ndaj dritës.

– I pasur me ujë termal Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe zbutëse.

Teksturë e lehtë që përthithet shpejt dhe lë një lëkurë pa shkëlqim.

Hipoalergjik. Formulë e biodegradueshme.

Ambalazh praktik, pa ajër, pajisur me një pompë dozuese, që ruan më mirë produktin dhe ju ndihmon të përdorni sasinë e duhur të fluidit në një aplikim dhe jo më tepër.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë para ekspozimit ndaj diellit dhe më pas riaplikohet disa herë gjatë ditës.

Përbërësit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). DIISOPROPYL ADIPATE. ISODECYL NEOPENTANOATE. SILICA. DICAPRYLYL CARBONATE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE.  BUTYL  ETHOXYDIBENZOYLMETHANE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. DECYL GLUCOSIDE. 1,2-HEXANEDIOL. C10-18 TRIGLYCERIDES. VP/EICOSENE COPOLYMER. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BENZOIC ACID. BUTYLENE GLYCOL. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. GLYCERYL STEARATE. OXOTHIAZOLIDINE. PEG-100 STEARATE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.