info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

Sale!

Avene Tinted Fluid SPF 50+

Çmimi:L2,800.00 L1,960.00 -30%

Mbrojtje ndaj diellit me ngjyrë për lëkurë të ndjeshme normale mikse

50 ml

Stock: In stock

SKU: AV121

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

Suitable For

, ,

Spf

Action

,

Përshkrimi

Formulim për lëkurë të ndjeshme, mbrojtës ndaj diellit me spektër të gjerë UVA dhe UVB.

Mbron dhe hidraton lëkurën mikse dhe të yndyrshme.

Me Pre-Tocopheryl në përmbajtje, me veti antioksidante.

I pasur me Avene ujë termal, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe hidratuese.

Ngjyra e artë i jep lëkurës një nuancë natyrale.

Nuk yndyros lëkurën.

 

Përdorimi

Aplikohet në fytyrë dhe dekolte, 20 min para ekspozimit në diell. Riaplikohet çdo dy orë sipas nevojës.

Përbërësit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. SILICA. DIISOPROPYL ADIPATE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. C10-18 TRIGLYCERIDES. MICA. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). DECYL GLUCOSIDE. 1,2-HEXANEDIOL. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. ACRYLATES / C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. ASCORBYL GLUCOSIDE. BENZOIC ACID. BUTYLENE GLYCOL. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PERFUME). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. IRON OXIDES (CI 77492). IRON OXIDES (CI 77491). IRON OXIDES (CI 77499). OXOTHIAZOLIDINE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. SODIUM HYDROXIDE. STEARYL ALCOHOL. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.