info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Avene Creme SPF 50 50 ml

Çmimi:L2,800.00

Krem mbrojtës nga dielli me spf 50 50ml.
Krem mbrojtës nga dielli me mbrojtje shumë të lartë, për lëkura normale e të thata.

Pershkrimi

Formulim i përshtatshëm për të ofruar një mbrojtje shumë të lartë kundër rrezatimit UVA dhe UVB. Ka veprim antioksidues, ushqyes, i jep uniformitet lëkurës dhe e bën më të butë.

Perdorimi

Aplikohet kremi në lëkurë rreth 15 minuta para ekspozimit në diell. Riaplikohet çdo dy orë.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). DIISOPROPYL ADIPATE. PENTAERYTHRITYL TETRACAPRYLATE/TETRACAPRATE. DICAPRYLYL CARBONATE. BISETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. BUTYLENE GLYCOL. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. DECYL GLUCOSIDE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. HYDROGENATED PALM GLYCERIDES. HYDROGENATED PALM KERNEL GLYCERIDES. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.