info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

AVENE Creme SPF 30 50ml

Çmimi:L2,700.00

Krem mbrojtës nga dielli me spf 30 50ml.
Krem mbrojtës nga dielli për lëkura të ndjeshme normale të thata.

Stock: In stock

SKU: AV074

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

,

Specific For

,

Suitable For

,

Spf

Action

,

Pershkrimi

Formulim që ofron mbrojtje si ndaj rrezatimit UVA dhe ndaj rrezatimit UVB. Është rezistent ndaj ujit dhe mbron lëkurën nga veprimi oksidues i radikaleve të lira.

Perdorimi

Aplikohet në fytyrë rreth 15 minuta para ekspozimit në diell.

Perberesit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. DIISOPROPYL ADIPATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. ËATER (AQUA). ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. BUTYLENE GLYCOL. CETEARYL ISONONANOATE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. VP/EICOSENE COPOLYMER. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BENZOIC ACID. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DECYL GLUCOSIDE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. HYDROGENATED PALM GLYCERIDES. HYDROGENATED PALM KERNEL GLYCERIDES. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.