info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Aesthetico Hydrating Cream SPF 15

Çmimi:3,630.00 L

Përkujdesje hidratuese me faktor mbrojtës të ulët.
50 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Spf

Suitable For

Përshkrimi

Krem hidratues intensiv me SPF 15, ideal për përdorim të përditshëm.
Formuluar për lëkurë të thatë, të ndjeshme ndaj diellit dhe të maturuar.

Acidi hialuronik dhe pantenoli kanë efekt hidratues, ndërkohë që ekstraktet e vajit të ullirit dhe gjalpi shea mbrojnë lëkurën nga tharja dhe rrisin elasticitetin.
Mbrojtje mesatare falë filtrave me spektër të gjerë UVA dhe UVB.

Përdorimi

Aplikoni kremin hidratues me SPF 15 në fytyrë, qafë dhe dekolte si përkujdesje e përditshme.
Aplikojeni përpara cdo ekspozimi në diell. Riaplikojeni rregullisht. Limitoni ekspozimin gjatë në diell sa më shumë që të jetë e mundur.

Përbërësit

AQUA, ETHYLHEXYL STEARATE, Ethylhexyl salicylate, dicaprylyl, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, OCTOCRYLENE, Butyl methoxydibenzoylmethane, cetyl dimethicone, ALUMINUM Starch Octenylsuccinate, CETEARYL ALCOHOL, Ethylhexyltriazone, Phenylbenzimidazolesulphonic ACID, DICAPRYLYL CARBONATE, Sodium Stearoyl Glutamate, TOCOPHERYL ACETATE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PANTHENOL, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, AMINOMETHYL PROPANOL, XANTHAN GUM, SODIUM HYALURONATE, TETRASODIUM EDTA, CAPRYLYL GLYCOL, PIROCTONE OLAMINE, TITANIUM DIOXIDE (NANO), PYLYLINACE STYLE, ALHEULIUM, STHEULIUM, STHEULINA, STHEULIUM DIOXIDE (NANO). GLYCOL, PERFUME, SILVER CHLORIDE, SIMETHICONE

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping