info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

 • Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Aesthetico Aloe Vera Active Gel

Çmimi:2,830.00 L

Maskë hidratuese dhe qetësuese me aloe vera.
100 ml

Stock: Ka stok

SKU: AESTH14
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulation

,

Masa

100 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Përshkrimi

Xheli nga Aesthetico me aloe vera në përmbajtje shërben si një maskë intensive hidratuese dhe freskuese për fytyrën, qafën dhe dekoltenë.

Ekstraktet e aloe verës stimulojnë vetitë riparuese dhe rigjeneruese të lëkurës, ndërkohë që ekstraktet e lajthisë kanë veti adstrigjente dhe shëruese të plagëve.
Me një efekt zbutës, qetësues dhe freskues të lëkurës, xheli është ideal për lëkurën e dehidratuar, të ndjeshme, kuperoze dhe rosacea, lëkurën akneike dhe për përdorim pas trajtimeve estetike si peeling ose lazer.

Këshillë: Efekti ftohës intensifikohet duke e ruajtur në frigorifer.

Përdorimi

Pas pastrimit të lëkurës, aplikoni Aesthetico Aloe Vera Active Gel 1-2 herë në javë si maskë dhe lëreni të veprojë për 10-15 minuta.
Më pas shpëlajeni me ujë të vakët të bollshëm.

Përbërësit

AQUA, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, PROPYLENE GLYCOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER, HAMAMELIS VIRGINIANA BARK/LEAF/TWIG EXTRACT, TOCOPHEROL, LECITHIN, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, ASCORBYL, PALETHANICOL, PALETHANICOL, PALETHANICOL ACID, o-CYMEN-5-OL, DEHYDROACETIC ACID, PERFUME, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, CITRIC ACID, CI 75810

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
Compare ×
Let's Compare! Continue shopping