info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

Për shkak të situatës së pandemisë së Covid-19, dërgesat në Kosovë janë pezulluar, deri në një njoftim të dytë.

A-Derma Exomega Lait Emollient

Çmimi:L2,400.00

Qumësht zbutës për lëkurë të thatë dhe atopike
400 ml

Stock: Out of stock

Additional information

Brand

Formulation

Skin Type

Specific For

,

Action

Suitable For

, ,

Përshkrimi

Formulë natyrale, me më shumë se 95% përbërës me origjinë natyrore.
Qumësht për lëkurë të thata dhe atopike, me përmbajtje të lehtë, i përshtatshëm dhe për periudhën e pranverës dhe verës.
Zbut lëkurën, ushqen dhe rindërton barrierën mbrojtëse të saj.
Formulë me ekstrakte të tërshërës RHEALBA, glicerinë dhe kompleksin unik Filaxerin, të pasur me acide yndyrore Omega-6.
I përshtatshëm për të gjithë familjen (foshnja, fëmijë dhe të rritur).
Pa parfum, pa parabenë.
Hipoalergjik.

Përdorimi

Aplikohet në lëkurë, një ose dy herë në ditë.

Përbërësit

WATER, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE, NIACINAMIDE, PEG-100 STEARATE, 10-HYDROXYDECENOIC ACID, AVENA SATIVA (OAT) LEAF/STEM EXTRACT, BENZOIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL, POLYACRYLATE-13, POLYISOBUTENE, POLYSORBATE 20, SODIUM HYDROXIDE, SORBITAN ISOSTEARATE, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE.