info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Youth Lab Lip Balm

Çmimi:990.00 L 792.00 L -20%

Balsam zbutës dhe hidratues për buzët
10 ml

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

10 ml

Specific For

Suitable For

Balsam që hidraton dhe ushqen në mënyrë të menjëhershme buzët e thata dhe të çara.
Përbërësit e tij veprojnë në mënyrë sinergjike me qëllim që të qetësojnë irritimet, të rigjenerojnë lëkurën në zonën e buzëve dhe ti mbrojnë ato nga faktorët mjediorë (rrezatimi UV, ndryshimet ekstreme të temperaturave).
Balsami nuk ka ngjyrë prandaj mund të përdoret dhe nga meshkujt.

I përshtatshëm për:
– buzë të thata;
– buzë të dehidratuara;
– rrudha në zonën e buzëve.

Ndër përbërësit më të rëndësishëm të këtij formulimi përmendim:
– asapodopiritet nga gjalpë karite, të cilat nxisin proçesin e rigjenerimit qelizor dhe zbusin buzat tuaja me vetëm 2 ditë përdorim;
– mikrosferat me acid hialuronik dhe polisaharide Konjac, që kanë aftësi të absorbojnë ujë rreth 200 herë më shumë se madhësia e tyre dhe të rrisin volumin e buzëve tuaj;
– ekstraktet e algave Haematococcus Pluvialis të pasura me astaxanthin, që mbron nga rrezatimi UV;
– vitaminën F, e cila ka aftësinë të rigjenerojë shtresën mbrojtëse të lëkurës;
– ekstraktet e bimës Magnolia, të cilat zbusin dhe qetësojnë irritimet e lëkurës.

I testuar dermatologjikisht.
Pa parabene.
Pa gluten.
Pa silikon.
Pa dyllë.
Pa sheqer.
Pa filtra kimikë.
Pa petrokimikate (kimikate që vijnë nga përpunimi i naftës).
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Aplikohet aq herë në ditë sa është e nevojshme.

SLES Free, SLS Free, Ethanolamine Free, Vegan, Wheat Free, Formaldehyde Free, Mineral Oil Free, Phthalate Free, Polycyclic Musk Free, Nitro Musk Free Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Hydrogenated Castor Oil, Capryloyl Glycerin/Sebacic Acid Copolymer, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, C20-24 Alkyl Dimethicone , Ethylhexyl Palmitate, Glycine Soja (Soybean) Seed extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter Unsaponifiables, Lauryl Alcohol, Amorphophallus Konjac Root Powder, Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract, Dicaprylyl Ether, Glyceryl Rosinate, Glyceryl Oleate, Glycine Soja (Soybean) Oil, Glycyrrhiza Glabra(Licorice) Leaf extract, Glucomannan, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Haematococcus Pluvialis Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Magnolia Grandiflora (Magnolia)Bark Extract, Phospholipids, Sodium hyaluronate, Tocopherol, Trihydroxystearin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citronellol, Geraniol, Hexyl cinnamaldehyde, Hydroxy citronellal, Limonene, Linalool

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.