info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Shedirpharma Miravit Gocce

Çmimi:1,200.00 L 1,080.00 L -10%

Suplement ushqimor me vitamina, mjaltë dhe propolis për fëmijë mbi 4 vjeç
30 ml

Stock: S’ka stok

SKU: SHEDIR02
Etiketa: , , , , ,

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

Masa

30 ml

Suitable For

Miravit është një suplement ushqimor i lëngshëm që kombinon mjaltin dhe propolisin me një sërë vitaminash të nevojshme për:
– proçeset normale metabolike, që shoqërohen me çlirim energjie;
– funksionin normal të sistemit imunitar;
– funksionin normal të sistemit nervor;
– të mbrojtur qelizat nga stresi oksidativ.

Vitaminat e grupit B, janë të nevojshme për mirëqënien e përgjithshme. Marrin pjesë në proçese metabolike që shoqërohen më çlirim energjie, ndikojnë pozitivisht në funksionin normal të sistemit nervor dhe atij imunitar.
Vitamina C dhe vitamina E, janë dy vitamina të njohura për vetitë antioksiduese.
Vitamina D është e rëndësishme për sigurimin e muskujve dhe kockave normale.
Mjalti, me origjinë nga bimë të ndryshme, është i pasur me sheqerna që shërbejnë si burim energjie. Ai ka gjithashtu veti antibakteriale dhe vlera ushqyese të larta.
Propolisi, ka efekt bakterostatik dhe rrit mbrojtjen imunitare.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve nën 3 vjeç.
Përpara se të përdorni këtë suplement ushqimor këshillohuni me mjekun tuaj.
Në rast të ndonjë reaksioni alergjik ose mbindjeshmërie nga ndonjë përbërës specifik, nuk rekomandohet të vazhdohet konsumimi i tij.
Ndryshimet organoleptike vijnë si pasoje e përbërësve natyralë që ka në përmbajtje.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohen dozat e mëposhtme:
– për fëmijët nga 6 deri në 11 muajsh, 5 pika në ditë;
– për fëmijët nga 1 deri në 3 vjeç, 10 pika në ditë;
– për fëmijët nga 4 deri në 6 vjeç, 12 pika në ditë;
– për fëmijët nga 7 deri në 10 vjeç, 13 pika në ditë.

Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.
Mos e përdorni solucionin 30 ditë mbas hapjes.

Pwrbwrwsit aktivw:
Vitaminw C, niacinw, vitaminw E, acid pantotenik, vitaminw B6, riboflavinw, tiaminw, vitaminw A, biotinw, vitaminw D, vitaminw B12

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.