info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Promo Pharma Lichensed Nasal Spray

Çmimi:1,170.00 L

Spraj për pastrimin e kavitetin nazal
15 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

15 ml

Suitable For

,

Lichensed Nasal Spray është një produkt mjekësor i indikuar për pastrimin e kavitetit nazal.
Përmban:
-solucion NaCl, që ka veti dekongjestionante dhe lehtëson frymë-shkëmbimin;
-likene, që kanë aftësi të qetësojnë irritimet e mukozës;
-polisaharide, me efekt barrierë, që mbrojnë dhe hidratojnë mukozën nazale;
-vajrat esenciale të eukaliptit, pishës dhe tea tree kanë efekt balsamik dhe lënë një ndjesi freskie pas aplikimit.

Të mbahet larg fëmijëve.
Të mos përdoret tek fëmijët nën 2 vjeç.
Përpara përdorimit lexoni fletë-udhëzuesin dhe ndiqni rekomandimet e mjekut tuaj.

Tunde shishen përpara çdo përdorimi.
Mbahet në pozicion vertikal, futet në brendësi të hundës dhe shkrepet mekanizmi.
Rekomandohet:
-të rriturit: 1-2 spraje në çdo anë të hundës çdo 3-4 orë;
-fëmijët mbi 6 vjeç: 1-2 spraje në çdo anë të hundës çdo 6-8 orë;
-fëmijët nga 2-6 vjeç: 1 spraj në çdo anë të hundës çdo 8 orë.

Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Lichensed [Cetraria islandica, Uncaria tomentosa, Propolis, Drosera rotundifolia], Sea water, essential oils of Eucalyptus, Mountain pine and Tea tree. Excipients: water, polysorbate 20, alcohol, potassium sorbate, citric acid

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.