info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Nature’s Truth Ultra Collagen 198g

Çmimi:4,150.00 L

Suplement ushqimor me kolagjen për lëkurë, flokë dhe thonj të shëndetshëm
Paketim 198 g

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Specific For

,

Suitable For

Suplement ushqimor që kombinon kolagjenin tip 1 me atë tip 3 për të patur:
-flokë të shëndetshëm;
-thonj të fortë;
-lëkurë plot shkëlqim.
Burim për kolagjenin është gjedhi i rritur në kullota dhe i ushqyer me bar.
Pluhuri nuk ka aromë dhe shije prandaj mund të përzjehet me pije të ndryshme të ngrohta ose të ftohta.

Produkti i mësipërm nuk trajton, diagnostikon ose trajton ndonjë sëmundje.
Nuk është aprovuar nga FDA (Food and Drug Administration).

Nuk përmban:
-gluten;
-laktozë;
-konservues;
-maja;
-qumësht;
-sojë;
-ëmbëlsues;
-ngjyrues;
-OMGJ.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji ose keni një problem shëndetësor specifik këshillohuni me mjekun tuaj përpara përdorimit të këtij suplementi.
Në rast të ndonjë reaksioni alergjik të mundshëm ndërprisni përdorimin e produktit.
Mund të përmbajë sulfite në nivel gjurmë.
Të mos përdoret nëse paketimi është i dëmtuar.
Të mbahet larg fëmijëve.

Për të rriturit rekomandohet konsumimi i kolagjenit 3 herë në ditë në raportin 1:6-8 (lugë me pluhur kolagjeni:masa me ujë të ngrohtë ose të ftohtë).
Përzjeheni mirë deri në tretje të plotë. Mund të përdorni dhe blenderin për një rezultat sa më optimal.
Për një përthithje sa më të lartë rekomandohet të konsumohet me stomak bosh, të paktën 30 minuta para ngrënies.
Shmangni konsumimin e kolagjenit tip 2 të paktën për një orë.
Mos tejkaloni dozat ditore të lejuara.

Serving Size 1 Scoop (approx. 6.7 g)
Servings Per Container about 30
Amount Per Serving % Daily Value
Calories 25
Protein 6 g
Sodium 10 mg <1%
Hydrolyzed Collagen Type I & III 6,700 mg (6.7 g)

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.