info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Health Aid Vitamin B12 1000 µg Spray

Çmimi:2,600.00 L 2,080.00 L -20%

Spray oral me vitaminë B12.
20 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

,

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

20 ml

Suitable For

Kombinim i vitaminës B12, B2, B6, acidit folik dhe vitaminës C. Një shije e këndshme në një format spray me absorbim të shpejtë.
Një shtesë e përditshme B12 këshillohet për vegjetarianët dhe veganët, pasi kjo vitaminë zakonisht mungon në dietat vegjetariane.

Për çfarë shërben vitamina B12 spray ?
– Kontribuon në metabolizmin normal të karbohidrateve, proteinave dhe yndyrave.
– Kontribuon në prodhimin e rruazave të kuqe të gjakut.
– E rëndësishme për mirëmbajtjen e shëndetshme të sistemit nervor.
– Mund të ndihmojë në reduktimin e simptomave të anemisë.
– Mund të jetë e dobishme për acarimin e gojës ose infeksionet/ulçerat e gojës.
– Kontribuon në ruajtjen e niveleve optimale të energjisë në trup.

Vitamina B12 mund të jetë e dobishme për:
– Personat që duan të rrisin nivelet e tyre të energjisë.
– Veganët dhe vegjetarianët që mund të kenë mungesë B12 nga dieta e tyre.
– Ata që dëshirojnë të mbrojnë funksionin dhe shëndetin e sistemeve të tyre nervore.
– Personat që kanë vështirësi në metabolizmin e ushqimeve që konsumojnë.

I përshtatshëm për veganët dhe vegjetarianët.

Nuk përmban:
– maja
– gluten
– grurë
– sojë
– qumësh
– sheqer
– kripë
– ngjyrues artificialë
– konservantë
– aromatizues.

Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç, 1 sprucim në gojë. Të rriturit mund ta rrisin dozën ditorë deri në 2 sprucime.
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore nëse nuk këshillohet nga një person i kualifikuar.

Bulking Agent (water), Sugar & Sweetener (fructose, sucralose), Vitamin C (ascorbic acid, sodium ascorbate), Vitamin B12 (cyanocobalamin), Flavour Enhancer (natural orange flavour), Vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride), Riboflavin (vitamin B2), Preservative (potassium sorbate), Folic Acid.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.