info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Fortex Elaxa Liquid Sachets

Çmimi:912.00 L 820.80 L -10%

Suplement ushqimor që kundërshton fenomenin e konstipacionit
Paketim x 12 bustina

Stock: Ka stok

SKU: 4497847
Etiketa: , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

12 bustina

Suitable For

,

Elaxa është një suplement ushqimor që përmban laktulozë, një substancë me veti laksative.
Laktuloza:
-ka një efekt të butë laksativ;
-ndihmon në shtimin e peristaltikës së zorres;
-ndihmon në zhvillimin normal të proçeseve të tretjes;
-shton shpeshpësinë e defekimit;
-lehtëson eleminimin e feçeve përgjatë traktit gastro-intestinal.

Përdorimi për një kohë të gjatë nuk krijon varësi.
Efekti laksativ fillon 2-8 orë pas konsumimit të bustinës.
Nëse doza e marrë është e pamjaftueshme, efekti laksativ mund të fillojë 24-48 orë pas konsumimit të bustinës.
Në momentin e parë të konsumimit mund të shkaktojë shtim të gazrave.
Mbidozimi mund të shkaktojë diarre dhe dhimbje abdominale.
Në rastet kur rekomandohet nga mjeku mund të përdoret gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.

Rekomandohen dozimet e mëposhtme:
-për fëmijët 7-14 vjeç, mund të konsumohet 1 bustinë në ditë;
-fëmijët mbi 14 vjeç dhe të rriturit, mund të konsumojnë 1-3 bustina në ditë.
Bustinat mund të pihen siç janë ose të treten me pak ujë ose lëng tjetër.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Lactulose 9.9 g
May contain traces of lactose

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.