info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Filorga Scrub & Detox

Çmimi:5,430.00 L

Skrub në formën e një shkume me veti eksfoljuese
50 ml

Stock: S’ka stok

SKU: FILO004
Etiketa: , , , ,

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Masa

50 ml

Skin Type

Specific For

Suitable For

Eksfoljues në formën e një shkume me veprim të dyfishtë:
– detoksifikon intensivisht;
– largon qelizat e vdekura nga lëkura në vetëm 5 minuta.

Polifenolet detoksifikuese dhe qymyri aktiv pakësojnë “stresin” e lëkurës dhe i rikthejnë asaj shkëlqimin e munguar.
Krijon një shtresë të hollë mbrojtëse në lëkurë, për të përballuar më mirë faktorët e jashtëm mjedisorë dëmtues.

Rezultati: Struktura e lëkurës është e rafinuar, lëkura është më e butë, më e pastër dhe me më shumë shkëlqim që me aplikimin e parë.

Hapi 1: Eksfoljimi dyfishtë
Masazhoni në lëkurë të pastër dhe të lagur me lëvizje rrethore. Pastron plotësisht lëkurën dhe largon qelizat e vdekura sipëraqësore. Zbut lëkurën.

Hapi 2: Detoksifikimi i lëkurës
Lereni të veprojë për 2/3 minuta. Shpëlajeni tërësisht me ujë të ngrohtë.

Rekomandohet të përdoret një ose dy herë në javë.
Shmangni kontaktin me sytë.

AQUA (WATER, EAU), PROPANEDIOL, NIACINAMIDE, PUMICE, SODIUM POLYACRYLATE, PHENOXYETHANOL, CI 77499 (IRON OXIDES), SODIUM ACRYLATES CROSSPOLYMER-2, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, PARFUM (FRAGRANCE), TOCOPHERYL ACETATE, CHLORPHENESIN, SHELLAC, CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), SUCROSE PALMITATE, PASSIFLORA EDULIS FRUIT EXTRACT, CHARCOAL POWDER, PAPAIN, SILICA, GLYCERYL LINOLEATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, SODIUM CHLORIDE, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, ALGIN, GLUCOSE, SODIUM HYALURONATE, CITRIC ACID, POTASSIUM CHLORIDE, POTASSIUM SORBATE, CALCIUM CHLORIDE, MAGNESIUM SULFATE, GLUTAMINE, SODIUM PHOSPHATE, ASCORBIC ACID, SODIUM ACETATE, TOCOPHEROL, LYSINE HCL, ARGININE HCL, ALANINE, HISTIDINE HCL, VALINE, LEUCINE, THREONINE, ISOLEUCINE, TRYPTOPHAN, PHENYLALANINE, TYROSINE, GLYCINE, POLYSORBATE 80, SERINE, CYSTINE, CYANOCOBALAMIN, GLUTATHIONE, ASPARAGINE, ASPARTIC ACID, ORNITHINE HCL, GLUTAMIC ACID, NICOTINAMIDE ADENINE DINUCLEOTIDE, PROLINE, METHIONINE, TAURINE, HYDROXYPROLINE, GLUCOSAMINE HCL, COENZYME A, SODIUM GLUCURONATE, THIAMINE DIPHOSPHATE, RETINYL ACETATE, INOSITOL, NIACIN, PYRIDOXINE HCL, BIOTIN, CALCIUM PANTOTHENATE, RIBOFLAVIN, SODIUM TOCOPHERYL PHOSPHATE, THIAMINE HCL, FOLIC ACID.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.