info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Doppelherz Aktiv Vitamin D3 2000 UI

Çmimi:1,170.00 L 994.50 L -15%

Suplement ushqimor me vitaminë D3, e rëndësishme për shëndetin tuaj
Paketim x 50 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

50 tableta

Suitable For

Vitamina D3 njihet ndryshe si ”vitamina e diellit”, pasi sintetizohet në lëkurë gjatë ekspozimit në diell.

Kjo vitaminë luan rol të rëndësishëm në shumë proçese në organizëm, ndër të cilat:
-ndihmon në përdorimin korrekt të kalciumit;
-ndihmon në pasjen e kockave të forta dhe në forcimin e dhëmbëve;
-është e rëndësishme për pasjen e një funksioni muskular normal;
-merr pjesë në proceset e ndarjes qelizore;
-rrit imunitetin.

Doza prej 2000 UI e vitaminës D3 rekomandohet kur sasia e saj në organizëm është e ulët ose kur rriten kërkesat për të.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Nuk rekomandohet të përdoret tek femrat shtatzëna, te fëmijët apo adoleshentët.
Të ruhet në temperatura nën 25 °C.

Rekomandohet të merret 1 kapsulë në ditë, gjatë ngrënies së ushqimit, e shoqëruar me një gotë me ujë.
Nuk përtypet.
Të mos tejkalohet doza e rekomanduar ditore.

Ingredients Amount
Vitamin D 50 µg

Soybean oil, gelatine (bovine), humectant glycerol, cholecalciferol

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.