info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Doppelherz Aktiv Vitamin D3 1800 UI

Çmimi:1,129.95 L 960.46 L -15%

Suplement ushqimor me vitaminë D3, e rëndësishme për shëndetin tuaj
Paketim x 45 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

45 tableta

Suitable For

Të gjithë e dimë që vitamina D ka një rol të rëndësishëm në zhvillimin e kockave dhe në ruajtjen e niveleve normale të kalciumit në kocka.
Por, vitamina D është gjithashtu e rëndësishme për mirë-funksionimin e sistemit imunitar, merr pjesë në proçeset e ndarjes qelizore dhe mbështet funskionimin normal të muskujve.

Vitamina D është një vitaminë që sintetizohet në organizëm, gjatë ekspozimit në diell. Mungesa e ekspozimit, veshjet që pengojnë depërtimin e rrezatimit në lëkurë apo qëndrimi për një kohë të gjatë në vende pa diell bën që sinteza e vitaminës D në organizëm të ulet.
Vitamina D është e pranishme dhe në shumë ushqime si:peshku etj. Mos konsumimi i ushqimeve që përmbajnë vitaminë D, con në nevojën e marrjes së suplementeve që e kanë atë në përmbajtje.

Për të siguruar mirëqënien e individit, rekomandohet marrja e suplementeve të vitaminës D në dozën 1800 UI.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mbahet larg fëmijëve.
Të ruhet në temperaturë nën 25 °C.

Rekomandohet të merret 1 tabletë në ditë, gjatë ushqimit dhe të shoqërohet me sa më shumë ujë.
Mos i përtypni tabletat.
Nuk rekomandohet të tejkaloni dozën ditore të lejuar.

Bulking agent cellulose, coating agent, hydroxypropyl methyl cellulose, cholecalciferol, bulking agent crosslinked sodium carboxy methyl cellulose, colour titanium dioxide, anti-caking agent, magnesium salts of fatty acids, coating agent polyethylene glycol, anti-caking agent silicon dioxide, anti-caking agent talc.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.