info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Doppelherz Aktiv Vitamin C + Zinc + E 400

Çmimi:1,300.00 L 1,105.00 L -15%

Suplement ushqimor me ndikim pozitiv në imunitet
Paketim x 40 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

40 tableta

Suitable For

Funksionimi normal i sistemit imunitar dhe mbrojtja e qelizave nga stresi oksidativ nuk mund të realizohet pa disa elemente bazë.
Trupi nuk mund të prodhojë disa vitamina dhe minerale, prandaj ato duhet të merren rregullisht nëpërmjet dietës ushqimore.
Një dietë e pabalancuar, konsumimi i vetëm disa produkteve ushqimore dhe moskonsumimi i shumë prej tyre con në mungesë të elementeve (vitamina + minerale) thelbësorë për proçese të caktuara në organizëm.

Në këto kushte lind nevoja e marrjes së suplementeve shtesë.
Doppel Herz jep avantazhin e përdorimit të suplementit në formën e tabletave ”depo”, pra tableta që mundësojnë çlirim gradual të elementeve.
Përmban:
-vitaminën C, një vitaminë e tretshme në ujë, e rëndësishme për funksionin normal të sistemit imunitar dhe për vetitë e saj antioksiduese (mbron qelizat nga stresi oksidativ). Ajo gjendet te kivit, luleshtrydhet, portokallet, specat etj;
-zink, një ndër elementet më të rëndësishëm në organizëm, i nevojshëm për punën e rreth 300 enzimave, të nevojshme për zhvillimin e proçeseve metabolike. Ai mbron qelizat nga stresi oksidativ dhe mbështet funksionin e sistemit imunitar. Gjendet tek mishi, peshku, vezët, bishtajoret, arrat etj;
-vitaminën E dhe selenin me veti antioksiduese. Seleni gjendet tek mishi, peshku, kërpudhat, arrat etj, kurse vitamina E gjendet tek vaji i ullirit, vaji i lulediellit etj;
-acidi folik, një vitaminë e grupit B, që merr pjesë në proçesin e ndarjes qelizore dhe në riprodhimin e ADN-së, merr pjesë në sintezën e rruazave të kuqe të gjakut dhe në funksionimin normal të sistemit imunitar.

I përshtatshëm për veganë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Të mos përdoret tek fëmijët nën 12 vjeç.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.

Rekomandohet të merret 1 tabletë në ditë, pas ushqimit e shoqëruar me një gotë me ujë.
Nëse është e nevojshme tableta mund dhe të ndahet përgjysmë.
Mos tejkaloni dozën ditore të lejuar.

ingredients quantity
zinc 5 mg
vitamin C 400 mg
Vitamin E. 36 mg of α-TE
selenium 30 µg
Folic acid 400 µg

Filler dicalcium phosphate, L-ascorbic acid, filler cellulose, coating agent hydroxypropylmethyl cellulose, DL-alpha-tocopheryl acetate, modified starch, zinc gluconate, separating agent fatty acids, separating agent talc, separating agent magnesium salts of fatty acids, separating agent silicon dioxide, coconut cellulose, sodium hydroxide cellulose, coloring titanium dioxide, coating agent

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.