info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Dermedic Baby Sunbrella Milk in Spray SPF 50+

Çmimi:3,000.00 L 1,800.00 L -40%

Spraj me faktor të lartë mbrojtës, formuluar për fytyrën dhe trupin. Për të bebe & fëmijë .
150 ml

Stock: Ka stok

SKU: DERMED066
Etiketë:

Informacion shtesë

Action

, ,

Brand

Formulimi

Masa

150 ml

Skin Type

Specific For

,

Spf

Suitable For

,

Ofron mbrojtje shumë të lartë, efektive dhe afatgjatë kundër rrezatimit UVA, UVB, VL dhe IR – SPF 50+.
Parandalon fotodermatozat, djegiet nga dielli dhe diskolorimin e lëkurës.
Mbron ADN -në e qelizave të lëkurës.

Përmban një prekursor të vitaminës D3, i cili nën ndikimin e rrezatimit UV, shndërrohet në vitaminë D3.
Forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës.
Tolerohet në mënyrë perfekte nga lëkura e ndjeshme e fëmijës.

Rezistent ndaj ujit.
Nuk përmban ngjyrues.
Teksturë jo ngjitëse.
Hipoalergjik.

Aplikojeni në sasinë e duhur dhe njëtrajtësisht, 30 minuta përpara çdo ekspozimi në diell.
Riaplikojeni vazhdimisht çdo 2 orë.

Përbërësit aktivë: Complex of mineral and chemical filters UVA + UVB + VL + IR, Aqua-proVita D3, Vitamin C and E, Glycerin, D-Panthenol

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.