info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

  • Transport FALAS për çdo porosi në Tiranë & për porosi mbi 4000 L në Shqipëri | Dërgesë e shpejtë | Paguaj në dorëzim ose me kartë | Paguaj me këste me Iute |

Ofertë!

Buona Simbiosistem Buste

Çmimi:1,513.00 L 1,361.70 L -10%

Suplement ushqimor me probiotikë dhe inulinë, për një florë intestinale normale
Paketim x 20 bustina

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulimi

Lactose Gluten

,

Masa

20 bustina

Suitable For

,

Simbiosistem është një suplement ushqimor që kombinon probiotikët me prebiotikët, të nevojshëm në rastet e konstipacionit, disbiozës të shkaktuar nga ndryshimet në dietën ushqimore ose nga përdorimi i antibiotikëve.
Probiotikët dhe prebiotikët veprojnë në simbiozë me njëri tjetrin: rritet numri i probiotikëve në florën intestinale dhe njëkohësisht rritet sasia e ushqimit që ata kanë në dispozicion.

Simbiosistem përmban:
-20 miliardë Lactobacille të gjalla, të nevojshme për të rikthyer balancën e florës intestinale;
-2 gram fibra, të cilat kontribuojnë në ruajtjen e një funksioni fiziologjik intestinal normal dhe nxisin lëvizshmërinë e zorrës.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Pa gluten.
Pa laktozë.

Përdorni Simbiosistem në dozat e mëposhtme:
-për fëmijët deri në 1 vjeç: 1 bustinë në ditë;
-për fëmijët mbi 1 vjeç dhe të rriturit: 2 bustina në ditë të marra bashkë.

Tresni përmbajtjen e bustinës në një gotë ujë, qumësht, kos, lëng frutash ose dhe në çfarëdolloj lëngu tjetër, mjafton që mos jetë i ngrohtë.
Rekomandohet të konsumohet në mëngjes ose pasdite, ndërmjet dy vakteve ushqimore.

BENEO®, synergy 1 (a mixture of inulin and oligofructose); Lactobacillus acidophilus La-14; Lactobacillus plantarum Lp-115; Fructose; Flavour: vanilla.
Simbiosistem does not contain gluten or lactose.

Each sachet of Simbiosistem contains:
-1 g of BENEO® (inulin from chicory and oligofructose).
-10 billion lactic ferments.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të shënuar në paketimin e produktit.