info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Now Vitamin C Crystals Powder

Çmimi:2,100.00 L 1,890.00 L -10%

Suplement me vitaminë C në formë pluhuri
Paketim x 227g

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Brand

Formulation

Action

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Vitamina C është një vitaminë
e tretshme në ujë.
Ajo është e nevojshme për një sërë funksionesh në organizëm ku përmendim:
-forcon sistemin imunitar;
-merr pjesë në sintezën e kolagjenit, i rëndësishëm për kockat, artikulacionet dhe lëkurën;
-merr pjesë në proçesin e metabolizmit të amino acideve;
-merr pjesë në sintezën e neurotransmetuesve;
-në sajë të vetive antioksiduese, lufton radikalet e lira që janë të dëmshme për qelizat.
Pa OMGJ.
Pa gluten.
Pa sojë.
Pa arra.
Pa vezë.
Pa produkte të bulmetit.
I përshtatur me dietën Halal dhe Kosher.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
I çertifikuar nga UL.
I prodhuar sipas GMP-së.
Suplementet ushqimore nuk zëvendësojnë dietën ushqimore.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Përdorimi

Pihet një sasi pluhuri
vitamine C 1.1g (1/4 e një luge çaji) e tretur në ujë osë në lëngje frutash në ditë.

Përbërësit

Serving Size: 1/4 Level Teaspoon (1.1 g)
Servings Per Container: about 206
Amount per Serving % Daily Value
Vitamin C
(Ascorbic Acid) 1.1 g (1,100 mg) 1222%