info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

X-Ingredients Extra Help 20 Amino Acids

Çmimi:6,938.00 L

Përkujdesje intensive me efekt ristrukturues.
10 ml

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Action

Brand

Formulation

Masa

10 ml

Skin Type

Suitable For

Specific For

Përshkrimi

X-Ingredients është një koncept inovativ i përgatitjeve të personalizuara dermo-kozmetike, ku çdo përdorues është në gjendje të zgjedhë me lehtësi përbërësit e tij aktivë shumë të efektshëm të Teknologjisë Transdermike për të synuar problemet specifike të lëkurës.

Përmban 20 aminoacide kryesore (Glycine, Alanine, Serine, Proline, Valine, Threonine, Isoleucine, Leucine, Arginine, Taurine, Acid Aspartic, Glutamine, Lysine Hydrochloride, Acid Glutamic , Methionine, Histidine, Acetil Cisteinë, Fenilalaninë, Tirosinë, Triptofan), të cilat kontribuojnë në formimin e proteinave përgjegjëse të dermës (kolagjeni, elastina, funksioni plastik) dhe shumë prej substancave që sigurojnë një pamje rrezatuese dhe të shëndetshme (funksioni metabolik).

Falë disa përfitimeve të tyre, ato mund të përdoren, si një ndihmë shtesë, së bashku me të gjithë X-Ingredients e tjerë (nga 1 në 10).

Përdorimi

Hapi 1. Përzgjidhni teskturën e bazës së kremit, duke u bazuar në tipologjinë e lëkurës
R (Riche) – Përshtatur lëkurës normale në të thatë
L (Light) – Përshtatur lëkurës normale në mikse
O ( Oil-Free) – Përshtatur lëkurës mikse dhe të yndyrshme
E ( Eyes) – Përshtatur konturit të syve.

Hapi 2. Përzgjidhni ingredientët e koncentruar, sipas problematikës që dëshironi të trajtoni.

Hapi 3. Në disketën e posaçme, aplikoni 2 sprucime nga baza e përzgjedhur dhe shtoni deri në 3 pika nga ingredienti i koncentruar që keni përzgjedhur.
Nëse përzgjidhni më shumë se 3 ingredientë të koncentruar, shtoni 2 pika nga secili prej tyre.
Në bazën specifike për zonën rreth syve, shtoni vetëm 1 pikë nga ingredienti i pëzgjedhur.

Hapi 4. Me anë të spatulës, përzjeni përbërësit në disketë dhe aplikojeni kremin e formuar në lëkurë, duke e masazhuar deri në përthithje të plotë.

Përsëriteni trajtimin 2 herë në ditë, për një periudhë 4 javore.

Përbërësit

Përbërësit aktivë kryesorë:
Glycine
Alanine
Serine
Proline
Valine
Threonine
Isoleucine
Leucine
Arginine
Taurine
Aspartic Acid
Glutamine
Lysine Hydrochloride
Glutamic Acid
Methionine
Histidine
Acetyl Cysteine
Phenylalanine
Tyrosine
Tryptophan