info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Wellman Conception

Çmimi:3,999.90 L 3,599.91 L -10%

Suplement për fertilitetin për meshkuj
30 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Gjatë planifikimit të një shtatzënie është e rëndësishme që si meshkujt, ashtu dhe femrat të marrin elementët e nevojshëm që mbështesin sistemin riprodhues dhe fertilitetin.
Ky formulim, synon t’u ofrojë meshkujve të gjitha vitaminat dhe mineralet për të cilët ata kanë nevojë, por që nuk arrijnë ti marrin me anë të dietës ushqimore.
Zinku është një ndër elementët më të rëndësishëm të sistemit riprodhues të meshkujve. Së bashku me vitaminën C mbron qelizat nga stresi oksidativ dhe asnjëanëson radikalet e lira, të cilat dëmtojnë spermën.
Vitamina B6 rregullon aktivitetin hormonal, kurse seleni është i nevojshëm proçesin e spermatogjenezës.
Hekuri, folatet, magnezi dhe vitamina B12 marrin pjesë në proçesin e ndarjes qelizore.
Ekstraktet e bimës maca rrisin dëshirën seksuale dhe përmirësojnë cilësinë e spermës.
Ky suplement rekomandohet të merret në momentin e parë që fillohet të planifikohet shtatzënia, të paktën 3-6 muaj para.
I përshtatshëm për vegjetarianë.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa gluten.
Pa konservues.
Pa maja.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Përmban hekur i cili kur konsumohet në sasi më të larta se norma, mund të jetë i dëmshëm për fëmijët.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihet 1 tabletë në ditë bashkë me ushqimin, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypet.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*
Siberian Ginseng Extract
Equiv. to 30 mg —
Peruvian Maca Extract
Equiv. to 250 mg —
Co-enzyme Q10 2 mg —
L-Carnitine 50 mg —
Citrus Bioflavonoids 10 mg —
L-Arginine 10 mg —
Lycopene Extract 1.5 mg —
Pine Bark Extract 30 mg —
Octacosanol 3 mg 3 mg —
Inositol 40 mg —
L-Glutathione 2.5 mg —
Vitamin A (2500 IU) 750 μg RE 94
Vitamin D (as D3 600 IU) 15 μg 300
Vitamin E 30 mg α-TE 250
Vitamin C 90 mg 113
Thiamin (Vitamin B1) 12 mg 1091
Riboflavin (Vitamin B2) 5 mg 357
Niacin (Vitamin B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 μg 200
Vitamin B12 75 μg 3000
Biotin 150 μg 300
Pantothenic Acid 10 mg 167
Magnesium 60 mg 16
Iron 6 mg 43
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 μg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium 150 μg 273
Chromium 50 μg 125
*NRV = Nutrient Reference Value, mg = milligram
µg = microgram, IU = International Units.

Maltodextrin, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Vitamin C (Ascorbic Acid [Hydroxypropylmethylcellulose & Tartaric Acid]), Magnesium Oxide, L-Carnitine Tartrate, Inositol (Carrier: Acacia Gum) Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Maca Extract, Zinc Sulphate, Tablet Coating: (Hydroxypropylmethylcellulose, Glycerin, Natural Source Colours [Iron Oxides]), Crosslinked Cellulose Gum, Pine Bark Extract, Anti-Caking Agents: Stearic Acid, Magnesium Stearate & Silicon Dioxide, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate [Carrier: Hydroxypropylmethylcellulose]), Niacin (as Nicotinamide), Ferrous Fumarate, Citrus Bioflavonoids, Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), L-Arginine, Vitamin A (as Acetate [Carriers: Acacia, Starch, Maltodextrin, Antioxidants: DL-Alpha Tocopherol]), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Siberian Ginseng Extract, Riboflavin, Octacosanol (Rice Bran), Copper Sulphate, L-Glutathione, Co-Enzyme Q10, Manganese Sulphate, Lycopene Extract, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Sodium Selenate, Chromium Trichloride, Biotin, Vitamin B12 (Cyanocobalamin).