info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Wellbio 10 Billion Microbiotic Cultures

Çmimi:2,899.80 L 2,609.82 L -10%

Probiotikë për rregullimin e
florës bakteriale normale të zorrës
30 kapsula

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 kapsula

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

,

Përshkrimi

Ekzistojnë shumë faktorë të cilët ndikojnë negativisht në florën normale bakteriale të zorrës si: duhanpirja, stresi, antibiotikët, dieta ushqimore dhe toksinat.

Wellbio është një suplement i formuluar nga 10 billion mikroorganizma të 7 shtameve të ndryshme ku përfshihet dhe LAB4, grupi më i studiuar i baktereve të zorrës.
LAB4 është një grup që përshin 4 shtame të bifidobakterium dhe baktereve që prodhojnë acid laktik, 2 shtame të lactobacilit acidofilus, 1 shtam bifidobakterium animalis dhe bifidobakterium bifidum.
Formulimi përmban gjithashtu kalçium, që kontribuon në kryerjen e funksioneve tretëse normale, si dhe inulinë.

Pa gluten.
Pa laktozë.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
I përshtatshëm për veganë.
Nuk testohet në kafshë.

Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Nëse jeni shtatzënë, ushqeni me gji, nëse keni një problem shëndetësor të caktuar apo alergji nga ndonjë substancë specifike këshillohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti.
Mund të përmbajë arra.
Ruhet në një vend të freskët dhe të thatë.
Nuk është e nevojshme të ruhet në frigorifer.

Përdorimi

Rekomandohet 1 kapsul në ditë bashkë me ushqimin.
Nëse jëni duke përdorur antibiotikë, mund të merrni 1 ose 2 kapsula në ditë, bashkë me ushqimin por të paktën 2 orë larg antibiotikut.
Shoqërohët me një gotë me ujë.
Nuk përtypet.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per capsule % EC NRV*
Microbiotic Cultures,
typically providing 10 Billion
(10 X 109) viable cells

Lactobacillus acidophilus CUL60 3.56 Billion —
Lactobacillus acidophilus CUL21 3.56 Billion —
Bifidobacterium animalis subsp. Lactis CUL34
2.26 Billion —
Bifidobacterium bifidum CUL20 0.12 Billion —
Lactobacillus rhamnosus CUL63 0.17 Billion —
Lactobacillus plantarum CUL66 0.17 Billion —
Streptococcus thermophilus CUL68 0.17 Billion —
Inulin 100 mg —
Calcium 120 mg 15

Calcium Carbonate (Carrier: Corn Starch), Inulin (Cichorium intybus root), Capsule Shell (Hydroxypropylmethylcellulose, Colours: Titanium Dioxide & Copper Chlorophyllins [Natural Source]), Bulking agent: Microcrystalline Cellulose, Microbiotic Mix (Lactobacillus acidophilus Co-culture [Lactobacillus acidophilus CUL60 & CUL21], Bifidobacterium Co-culture [Bifidobacterium animalis subsp. lactis CUL34 & Bifidobacterium bifidum CUL20], Lactobacillus rhamnosus CUL63, Lactobacillus plantarum CUL66, Streptococcus thermophilus CUL68)], Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide & Magnesium Stearate.