info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Ultra Vitamin C with Zinc

Çmimi:900.00 L 810.00 L -10%

Suplement me vitaminë C dhe zink i formuluar për të mbështetur sistemin imunitar 20 tableta efferveshente

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

20 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Përshkrimi

Formulim, që kombinon vitaminën C me zinkun, dy elementë të nevojshëm për sistemin imunitar.
Vitamina C merr pjesë në sintezën e kolagjenit, në mirë funksionimin e sistemit nervor dhe rrit absorbimin e hekurit, i nevojshëm për formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës.
Rekomandohet të përdoret nga:
-persona, që merren me aktivitet fizik;
-persona, që kanë një sistem imunitar të dobët;
-persona mbi 50 vjeç;
-personat që nuk preferojnë tabletat ose kapsulat.
I prodhuar sipas GMP-së.
I përshtatshëm për veganë.
Pa aspartam.
Pa ëmbëlsues artificialë.
Me çlirim të menjëhershëm.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse po ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik.

Përdorimi

Këshillohet të pihet një tabletë në ditë.
Tableta tretet në një gotë me ujë në temperaturë ambjenti.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Av. per Tablet % EC NRV*
Vitamin C 1000mg 1250
Zinc 5mg 50
*NRV – Nutrient Reference Value, mg – milligram

Vitamin C (Ascorbic Acid), Acidity Regulator: Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Sweeteners: Sorbitol & Sucralose, Natural Orange Flavouring, Maize Starch, Natural Source Colours: Betacarotene Prep. & Redbeet Powder, Zinc Citrate.