info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Ultra Magnesium 375mg

Çmimi:1,500.00 L 1,350.00 L -10%

Suplement me magnez për të rritur
60 tableta

Stock: Ka stok

Informacion shtesë

Masa

60 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Vitabiotics Ultra Magnesium iu ofron sasinë e nevojshme ditore të magnezit për të cilën keni nevojë.
Rekomandohet kryesisht për:
-persona që kryejnë aktivitet fizik;
-persona me një aktivitet ditor të ngarkuar dhe stresues;
-persona mbi 50 vjeç.
Magnezi është i rëndësishëm në disa aspekte:
-redukton ndjesinë e lodhjes, pasi kontribuon në çlirimin normal të energjisë në organizëm;
-luan rol të rëndësishëm në funksionimin normal të sistemit nervor dhe merr pjesë në proçesin e ndarjes qelizore;
-ndihmon në ruajtjen e masës muskulore;
-rual balancën elektrolitike;
-ruan masën kockore.
I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë.
Pa ngjyrues artificialë.
Pa konservues.
Pa maja.
Pa laktozë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihen 2 tableta në ditë pas vaktit kryesor, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 tablets % NRV*
Magnesium† 375 mg 100

Magnesium Hydroxide, Bulking Agents: Microcrystalline Cellulose, Dibasic Calcium Phosphate & Potato Starch, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Propylene Glycol, Ethyl Cellulose, Purified Talc, Natural Source Colour [Titanium Dioxide]), Anti-caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid, Purified Talc & Magnesium Stearate, Polyvinylpyrrolidone.