info@farmaon.al

+355 67 50 23 332

"Rr. Elbasanit", Tiranë

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

  • Zbulo ofertat e pranverës | Transport FALAS në Tiranë dhe FALAS kudo në Shqipëri për porosi 4000 L | Dërgesë e shpejtë në adresë | Paguaj Cash në dorëzim ose me kartë debiti/krediti

Ofertë!

Vitabiotics Perfectil Platinum Ultimate TimeDefy Skin Radiance

Çmimi:4,999.80 L 4,499.82 L -10%

Suplement unik për lëkurë, flokë dhe thonj të shëndetshëm
30 tableta

Stock: S’ka stok

Informacion shtesë

Masa

30 tableta

Brand

Formulation

Suitable For

Lactose Gluten

Përshkrimi

Perfectil bazohet në moton ” bukuria vjen nga brenda”.
Ai kombinon një sërë elementësh të cilët veprojnë në sinergji njëri me tjetrin për të patur një lëkurë sa më të shëndetshme.
Këta elementë shpërndahen nëpërmjet gjakut në të gjitha pjesët e trupit, ku përmendim dhe dermën.
Një ndër shkaktarët kryesorë për plakjen e lëkurës është rrezatimi UV. Përveç kësaj ndotja, duhani dhe radikalet e lira ndikojnë pozitivisht në plakjen e lëkurës.
Për të luftuar radikalet e lira dhe për të mbrojtur qelizat nga stresi oksidativ Perfectil Platinum përmban vitaminat C, E dhe B12.
Vitamina C është e rëndësishme dhe për sintezën e kolagjenit.
Vitaminat B2, B3 dhe biotina ndihmojnë në pasjen e një lëkure të shëndetshme, kurse seleni dhe zinku ndihmojnë në forcimin e thonjve.
Bio-Marine collagen, lycopene, grape seed and green tea extracts are specific nutrients of this supplement with a positive effect on skin health.
Perfectil Platinum është patentë europiane.
Pa gluten.
Pa maja.
Pa konservues.
Pa ngjyrues artificialë.
Nuk testohet në kafshë.
Suplementet ushqimore nuk zëvëndësojnë dietën ushqimore.
Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj para përdorimit të këtij produkti nëse jeni shtatzënë, nëse ushqeni me gji, nëse jeni diagnostikuar me epilepsi, probleme të tiroides, nëse keni ndonjë problem shëndetësor tjetër apo nëse keni alergji nga ndonjë përbërës specifik i produktit.
Mund të përmbajë arra.
Përmban hekur i cili kur konsumohet në sasi më të larta se norma, mund të jetë i dëmshëm për fëmijët.
Përmban sasi të vogla kafeine.
Ruhet në temperaturë ambjenti.

Përdorimi

Këshillohet të pihen 2 tableta në ditë bashkë me ushqimin, shoqëruar me ujë.
Nuk përtypen.
Nuk rekomandohet të tejkalohet doza ditore e lejuar.

Përbërësit

Nutritional Information Average per 2 tablets % EC NRV*
Bio-Marine Collagen (Cartidea) 200 mg —
Grape Seed Extract 15 mg —
(95% Proanthocyanidins)
Pine Bark Extract 8 mg —
(95% Proanthocyanidins)
Green Tea Extract 20 mg —
(Standardised extract 55% polyphenols)
Tomato Extract 10 mg —
Providing pure Lycopene 0.5 mg —
Blackcurrant Seed Oil 50 mg —
Alpha Lipoic Acid 40 mg —
Co-enzyme Q10 5 mg —
Natural Mixed Carotenoids 4mg —
Vitamin D (D3 500 IU) 12.5 µg 250
Vitamin E (Natural Source) 50 mg α-TE 417
Vitamin C 90 mg 113
Thiamin (Vit. B1) 4 mg 727
Riboflavin (Vit. B2) 8 mg 286
Niacin (Vit. B3) 18 mg NE 113
Vitamin B6 10 mg 714
Folic Acid 400 µg 200
Vitamin B12 9 µg 360
Biotin 150 µg 300
Pantothenic Acid 40 mg 667
Magnesium 100 mg 27
Iron 12 mg 86
Zinc 15 mg 150
Copper 1000 µg 100
Manganese 0.5 mg 25
Selenium (Yeast Free) 100 µg 182
Chromium 50 µg 125
Iodine 200 µg 133
(from Purified Sea Kelp extract)
Silicon 50 mg —
L-Cystine 20 mg —
*NRV = Nutrient Reference Value, µg = microgram
mg = milligram, IU = International Units.

Maltodextrin, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Bio-Marine Collagen (from Fish), Magnesium Oxide, Vitamin C (Ascorbic Acid, [Carriers: Hydroxymethylcellulose, Tartaric Acid]), Silicon Dioxide, Vitamin E Natural Source [D-Alpha Tocopheryl Acetate (from Soya), Calcium Silicate, Silicon Dioxide, Gelatin (from Fish)], Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Microcrystalline Cellulose, Acetylated Monoglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Red Iron Oxide]), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Blackcurrant Seed Oil Powder (Gum Acacia, Maltodextrin, Antioxidants [Mixed Natural Tocopherols (from Soya), Ascorbyl Palmitate]), Zinc Sulphate, Alpha Lipoic Acid, Ferrous Fumarate, L-Cysteine, Betacarotene (Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Anti-Caking Agents: Stearic Acid & Magnesium Stearate, Niacin (Nicotinamide), Purified Sea Kelp Extract, Standardised Green Tea Extract (Tea Polyphenols, Catechins, Caffeine 4%), Grape Seed Extract, Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Vitamin B6 (as Pyridoxine HCl), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Citric Acid, Trisodium Citrate & Maltodextrin]), Tomato Extract, Pine Bark Extract, Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Co-Enzyme Q10, Copper Sulphate, Manganese Sulphate, Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Chromium Trichloride, Sodium Selenate, Biotin